Минулого тижня інформаційне видання «ВиЧЕрпно» опублікувало статтю під назвою «Близько 40 учасників АТО не можуть отримати земельні ділянки в Черкаському районі», де обвинувачують Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області в затягуванні процедури оформлення землі учасниками АТО. Це обурило працівників відомства, адже допомога нашим бійцям в отриманні земельних ділянок – першочергове завдання Дежгеокадастру. А збір усіх потрібних документів хоча й потребує чимало часу, проте їхня наявність і достовірність – запорука законності отримання земельної ділянки у власність. Саме цього домагається землевпорядна служба Черкащини в ситуації, що виникла з виділенням земель у адміністративних межах села Мошен. Про це «Нова Доба» дізналася в ГУ Держгеокадастру в Черкаській області.
Річ у тім, що Черкаською райдержадміністрацією на підставі обстеження земельного масиву загальною площею 60 гектарів у адмінмежах Мошнівської сільської ради було прийнято розпорядження від 22 травня 2012 року за № 92, відповідно до якого зазначений земельний масив було переведено до земель запасу (пасовища). Надання у власність чи користування зазначених земель відноситься до компетенції Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. На жаль, нині в управлінні відсутні картографічні матеріали, які б дали змогу визначити місце розташування та конфігурацію цього масиву.
– У травні – червні 2015 року Головне управління надало 73 дозволи для розроблення землевпорядної документації на земельні ділянки, що розташовані в адмінмежах Мошнівської сільської ради. Однак за поданими матеріалами та за відсутності картографічних документів до розпорядження РДА неможливо визначити розпорядника зазначених земель, – пояснив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Азер Мірзоєв. – Оскільки наше відомство є розпорядником лише сільськогосподарських земель державної власності, то до з’ясування точного місця розташування та конфігурації цієї ділянки задля уникнення незаконної передачі земель у власність ми тимчасово змушені призупинити надання землі в адмінмежах Мошнівської сільської ради на березі Кременчуцького водосховища.
За словами Азера Мірзоєва, Головне управління Держгеокадастру області повернеться до розгляду клопотань учасників АТО щодо надання їм земельних ділянок в адмінмежах Мошнівської сільської ради відразу після з’ясування всіх питань, пов’язаних із місцем розташування та конфігурацією цих земель. Якщо ж ділянки, зазначені у клопотаннях, відносяться до вищезгаданого земельного масиву, то їх надання буде проведено терміново в межах чинного законодавства.
Подібна ситуація була восени минулого року, коли виділили земельні ділянки в адмінмежах села Будищ Черкаського району військовослужбовцям-учасникам АТО з Навчального центру Державної прикордонної служби України (смт Оршанець). Тоді надали 67 дозволів на розробку земельної документації на масив, який можна було поділити лише для 40-а осіб. А 27 військовослужбовців отримали дозволи на відведення земельних ділянок, яких не існувало. Держгеокадастр Черкащини доклав чимало зусиль, щоб віднайти землі в адмінмежах Будищенської сільської ради, а проектна організація безкоштовно переробила вже виготовлені проекти на нові земельні ділянки.
Також, відповідаючи на публікацію в Інтернет-виданні «ВиЧЕрпно», повідомляємо, що виділення земельних ділянок Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області потребує погодження з сільською радою, в адміністративних межах якої розташована певна ділянка. Такий порядок діє з 15 жовтня 2014 року відповідно до дорученням тодішнього Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана. Відтоді стало обов’язковим врахування позиції органів місцевого самоврядування у питаннях розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Цього домагалися самі селяни, які обурювалися, що землю надають нетутешнім людям і без їхнього відома.
Принагідно інформуємо, що на Черкащині учасникам АТО надано 1 167 дозволів на відведення земельних ділянок загальною площею 1 511 га. А також 278 військовослужбовців, які воювали на Сході України, вже отримали землю (всього 321 га) у власність на території нашої області.