Ландшафтний дизайнер – професія натхненних красою природи

Ландшафтний дизайнер – професія натхненних красою природи

Важко уявити місто без скверів, парків, алей та озеленених прибудинкових територій, а світ без шедеврів садово-паркового мистецтва, побудованих сотні років тому, однак збережених у первісному вигляді донині.
Праця паркобудівника завжди цінувалась на високому рівні, про що свідчать бібліографічні описи видатних ландшафтних архітекторів.
А ще зелені насадження – це легені нашої планети, які, втім, потребують постійного та ретельного догляду. І лише фахівець садово-паркового мистецтва знає науковий і творчий підхід до рослин, який забезпечує створення гармонії між людиною і навколишнім середовищем. Про це «Нова Доба» дізналася в прес-службі УНУС.

Ландшафтний дизайнер – професія натхненних красою природи
Ландшафтний дизайнер – професія натхненних красою природи

Як розвивалось садово-паркове мистецтво?
Витоки і становлення садово-паркового мистецтва можна знайти у відбитках, залишених на камені первісною людиною. Поряд з городництвом, люди розвивали і плодове садівництво, яке з часом переросло в декоративне.
Імператори, королі, монархи переймали досвід своїх попередників і намагалися збудували величні та феєричні сади.
Стрімкий ріст поселень і розвиток індустрії стимулював до створення системи озеленення, яка б задовольняла екологічні, емоційні та функціональні потреби всіх верст населення.
За часи існування професія озеленювача називалась по різному, і в ХХІ столітті можна зустріти такі терміни: ландшафтний дизайнер, ландшафтний архітектор, озеленювач, садівник, флорист. І це не весь перелік назв, які підходять для характеристики фахівця садово-паркового господарства.
Досвід професії озеленювача є значним, адже наука про природу, гармонію, композицію з використанням сучасних технологій є затребуваною в усьому світі.

Ландшафтний дизайнер – професія натхненних красою природи

Де працюють ландшафтні архітектори?
Отримавши фахову підготовку за спеціальністю «садово-паркове господарство» в Уманському НУС, студенти можуть працевлаштуватися:
– на підприємствах, які займаються веденням садово-паркового господарства та озелененням населених місць;
– в установах та організаціях, у підпорядкуванні яких знаходяться парки-пам\’ятки садово-паркового мистецтва, а саме: завідувачем теплично-оранжерейним комплексом, завідувачем структурних підрозділів із розмноження, вирощування та впровадження декоративних рослин, інженером-озеленювачем, техніком-озеленювачем, дизайнером садово-паркових об\’єктів, квітникарем, дендрологом та ін.;
– у науково-дослідних установах садівництва та лісівництва: ботанічних садах, дендрологічних та національних природних парках, лісонасіннєвих станціях і розсадниках різних форм власності;
– в органах Міністерства охорони навколишнього середовища тощо.
Крім того, база знань, отриманих в університеті, сучасні ринкові відносини та інформаційні технології дають можливість для відкриття власної справи.
Враховуючи всю складність обов’язків, заробітна плата інженерів садово-паркового господарства складає від 6 000 грн за даними сайта Rabota.

Де навчають ландшафтного проектування?
Навчання в Уманському національному університеті на кафедрі садово-паркового господарства відкриває світ природи, світ прекрасного. Студенти поринуть в історію паркобудівництва, в етапи створення парку, новітні технології у декоративному садівництві, в процеси росту і розвитку декоративних рослин і догляду за ними; оволодіють навичками комп’ютерного проектування з умінням візуалізації власних садово-паркових проектів.
Можливість закордонної практики сприяє вивченню міжнародного досвіду проведення робіт на об’єкті озеленення.
Для вступу на спеціальність садово-паркове господарство у 2016 році до Уманського НУС потрібно складати наступні конкурсні предмети ЗНО:
– Українська мова та література;
– Біологія;
– Математика, Історія України, Географія (на вибір).

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x