Землю АТОвця засадили без дозволу

Землю АТОвця засадили без дозволу

Володимир на війну пішов із самого її початку, потім підписав контракт, отже, оформленням документів на отримання земельної ділянки займалася дружина. За півроку документи на 12 соток у селі Білозір\’я Черкаського району були готові. Ділянка невеличка, за документами розрахована для індивідуального садівництва. На плані в проекті землеустрою рівними рядками накреслені вулички, вздовж яких – чотирикутники майбутніх дворищ: така собі мрія АТОвців про садок вишневий коло хати…

У березні 2016 дружина Володимира, Тетяна, звернулася в сільську раду до землевпорядника з логічним бажанням подивитися на власну земельну ділянку, домовитися про зустріч. Але спеціаліст із землевпорядкування повідомив, що ділянками вони будуть займатися пізніше, у квітні, записав телефон жінки й обіцяв зателефонувати. Та в квітні ніхто не телефонував. Тож наприкінці місяця Тетяна зателефонувала в сільську раду сама. На цей раз слухавку взяла фахівчиня, яка займалася землевпорядкуванням. Вона спитала кадастровий номер ділянки й повідомила, що земля вже засаджена. Ким? Орендарем. Яким саме? Зараз повідомити неможливо. Чому? Орендарів у селі кілька. Отже, щоб дізнатися, хто саме засадив ділянку, треба піднімати документи, яких поряд немає. На логічне запитання: «Як могли засадити земельну ділянку без відома власника?» – відповідь була наступна: «То її ж ще восени засадили, а ділянку Ви, напевно, оформили пізніше». Але версія про оформлення після засадження не пройшла, адже свідоцтво про право власності на земельну ділянку було оформлене 28 травня минулого року, тобто ще навесні, а земля засаджена восени. Але фахівчиня з землеустрою ні краплини не знітилася. Вона знову попросила контактний телефон та пообіцяла, що орендар днями таки передзвонить. Але ні днями, ні пізніше ніхто не телефонував. Тож усередині травня дружина атовця сама дзвонить у сільську раду. І знову вона пояснює ситуацію про засаджену без дозволу ділянку, фахівчиня на тому кінці дроту знову перевіряє кадастровий номер, і повідомляє, що ділянка таки засаджена…

– А чому орендар не телефонує?
– Чекайте, зателефонує.
Жінка АТОвця обурюється. Але приємний спокійний голос у слухавці заспокоює: «Та що Ви переживаєте? Таке іноді трапляється. Взагалі-то всім телефонували».
І хто знає, скільки б то все передзвонювання тривало. Та коли дружина АТОвця повідомила, що звернеться в ЗМІ, відбулося диво: через кілька хвилин зателефонував орендатор. Він вибачався, що так вийшло, і пообіцяв тримати землю в порядку, а за оренду заплатити восени, коли буде врожай. А щодо документів? Тоді ж і документи на оренду оформити можна. Звісно, можна. Тільки все якось навиворіт вийшло.

Юлія Вовкодав

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x