«Ми всі візьмемося міцно за руки і ці трактори не проїдуть», – черкащани про забудову Соснівки

«Ми всі візьмемося міцно за руки і ці трактори не проїдуть», – черкащани про забудову Соснівки

Продовжуючи серію публікацій про забудову рекреаційної зони в мікрорайоні Соснівка «Нова Доба» поцікавилася у пересічних черкащан, чи підтримують вони рішення про забудову та яким бачать майбутнє цієї частини міста?

Сергій Чиженко, житель Черкас, військовослужбовець:

− Турбує мене це питання. І так мало зелених насаджень у Черкасах, є ж інші місця, де можна будувати, окрім Соснівки, наприклад пустирі у Південно-західному районі. Можна будувати в Черкасах, але навіщо чіпати наш ліс? Ми з дитинства там каталися на «гірках», це наші «легені». Боляче розуміти, що там будуть стояти багатоповерхівки. Якщо ж все-таки вирішать там будувати, то думаю, ми всі візьмемося міцно за руки і ці трактори не проїдуть.

Іван Великохатько, житель Черкас:

− Я вважаю, що розбудова міста – це дуже добре, що приходять інвестори і вкладають кошти. Урешті-решт – житло дешевшає. Але в нас у Черкасах є достатньо місця, де будувати і на це є план. Але маю негативне ставлення щодо того, що для цього будуть вирубувати ліс. Я не бачу нагальної необхідності для будівництва житла, щоб необхідно було вирубувати значну площу лісу.

Оксана Яцова, жителька Черкас:

− Соснівка – це легені нашого міста і, на мою думку, жодному жителеві Черкас це питання небайдуже. Я, звісно, проти, оскільки це наша перлина і як можна її забудовувати – я не розумію.

Вадим Комаров, житель Черкас, журналіст:

− На сьогодні до прокуратури і поліції уже подано дві заяви з повідомленням про злочин. Одну заяву подав комітет самоорганізації населення Соснівки з приводу того, що той яр біля Андріївської дачі засипаний сміттям. Другу заяву подав я з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Черкас, Червоної Слободи і Свидівка через те, що з моменту прийняття рішення Черкаською обласною радою про передачу прибережної смуги до сьогодні ми не маємо чіткої межі, де буде природоохоронна зона, а де − межа міста. Саме ця казуїстика дає можливість владі вже 20 років забудовувати місто за відсутності генерального плану, потім уже за наявності, вносячи в нього зміну шляхом детального плану, причому межі міста у нас не затверджені належним чином. Крім того, у нас там з лівої сторони від дамби розташовані два кабелі державного зв’язку і яким чином забудовник збирається там намивати прибережну смугу мені геть незрозуміло. Я категорично проти забудови Соснівки, оскільки це 5 охоронних зон, берегові схили і державний заповідний фонд.

Сергій Шестаков, житель Черкас:

− Із Соснівкою все може бути так, як із сквером позаду дармтеатру. Спочатку погодилися на «облагородження території» − рекреаційну зону з фонтаном. Потім фонтан перетворився на багатоповерхівку. Змирилися з 5-ма поверхами. Потім обіцяли будинок не вищий за драмтеатр. Зараз він уже вищий і поверхи продовжуть рости. Питання навіть не в тому, що ми вирішимо, щоб там було, а в тому, що там насправді будують, якщо почнуть. Якщо ми підемо хоч на одну поступку.

Ірина Семенова

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x