«Ми не знаємо, куди вести дітей 1 вересня» – громада на Чорнобаївщині

«Ми не знаємо, куди вести дітей 1 вересня» – громада на Чорнобаївщині

Почуття невідомості вже з півроку турбує громаду села Жовнине, що у Чорнобаївському районі. «Ми не знаємо, куди вести дітей 1 вересня» – з такою заявою звернулися до нас місцеві жителі. З весни частина шкільної будівлі закрита як аварійна, тож селяни хвилюються про збереження навчального закладу. Адміністрація школи ж запевняє, що з підтримкою районної влади докладає всіх зусиль, щоб відремонтувати будівлю і зберегти навчально-виховний комплекс. Про це повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Нагадаємо, про успіхи Жовнинського НВК нещодавно писала «Нова Доба». До слова, недавно тут провели чимало ремонтних робіт. Замінили 18 вікон, раніше були проведені капітальні ремонти в котельні, їдальні, спортивній залі та в навчальних кабінетах.

«Ми не знаємо, куди вести дітей 1 вересня» – громада на Чорнобаївщині Петро Іванович Бука цього року вестиме 11-річного сина Богданчика до 6 класу. Провели вже всі необхідні закупи, щоправда, батько побоюється за стан школи. Навесні зовнішньою стіною будівлі пішла велика тріщина, тож експлуатацію частини приміщень, серед яких і кухня та їдальня, вимушені були зупинити. Із ситуацій виходили, як могли: проводили уроки у дозволених класах, підлаштовували розклад занять, обіди для школярів готували у колгоспній їдальні.

«Ми не знаємо, куди вести дітей 1 вересня» – громада на Чорнобаївщині – Сподівалися, що влітку проведуть ремонт, а його так і не завершили. Нехай би нам уже сказали, як усе буде, бо ж через тиждень уже навчальний рік. Директор б’ється, як риба об лід, їздить у район. А якщо діти підуть в іншу школу – то уже сюди не повернуться. Хоч я дуже хочу помилятися, – говорить Петро Іванович.

У школі сьогодні зібрали збори, щоб показати батькам наявний стан справ і пояснити ситуацію. Як пояснює директор Жовнинського НВК Наталія Шидлаускас, на ремонт знадобилося набагато більше ресурсів і часу, ніж очікувалося. Руйнування виявилося серйозне, тому певний час школярам і їхнім батькам доведеться терпіти незручності. Зате, є надія, що з часом НВК, попри тяганину з документами і складність ремонту, таки приведуть до ладу.

– Руйнація велика, будівля давня. Коли відкрили фундамент, побачили, що там багато порушень. І подушки немає у фундаменті, і суміш, на якій будувалися, слабенька. Тоді були інші стандарти (будівля 1050-х років – ред.) плюс вплинуло руйнування водою. Тому потрібен був час, щоб висох ґрунт, висох фундамент, зробили нові проби, плити укріпили.
«Ми не знаємо, куди вести дітей 1 вересня» – громада на Чорнобаївщині Затримка у тому, що ніхто з підрядників не береться виконувати такі роботи. Бо це і небезпечно, і відповідально. Набагато легше розібрати і побудувати нове, із сучасних матеріалів і за сучасними технологіями, ніж ремонтувати те, що вже віджило.
Інша затримка – у проектній документації, без якої жоден підрядник робити не буде. В неї постійно вносяться якісь зміни, бо кожен підрядник має своє бачення ремонту. Через це отака бюрократична тяганина. Звісно, найпростіше, скласти акт і закрити школу. А якщо вкласти сили і зробити – для цього треба бути хорошим спеціалістом і нести за це відповідальність, – говорить керівник НВК.

Наталія Миколаївна наголошує, що навчальний процес ніхто не зупиняє, з 1 вересня жовнинські діти зможуть ходити на уроки до рідної школи:

– Батьків інформуємо, пояснюємо. Усю школу не закрили, відділ освіти, адміністрація, докладає зусиль до того, щоб не ліквідувати школу. Ситуацію взяв на особистий контроль голова РДА. Навчання буде. Можливо, якщо будуть вести якісь масштабні роботи, будуть вимушені канікули. Якщо хтось хоче возити дитину в інший заклад – у нього є така можливість. Навчатися у вцілілому крилі комісія не заборонила.

Нині у школі зазначають, що після тимчасових труднощів у селі буде оновлена, надійна шкільна будівля.
– Зараз я думаю, добре, що ми взимку не залатали дірку як-небудь, а дочекалися літа, коли все просохло, і ми виявили те, що треба зробити надійно, щоб не страшно було тут ходити. Наголошую, що цільових державних коштів на відновлення будівлі вистачає, – говорить Наталія Шидлаускас.

Олеся Безпалова

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x