На Черкащині втілюватимуть проект «Єднання поколінь на користь громад». Так Черкаси долучилися до шести інших міст України – Вінниці, Чернігова, Миргорода, Мелітополя, Сум та Львова – у реалізації проекту проекту, що покликаний допомогти людям похилого віку брати участь у суспільному житті своїх міст, в яких вони проживають. Організатори ініціативи переконані, що всі жителі України, без винятку і попри вік, повинні мати можливість користуватись інструментами участі та комунікації з місцевою владою, інформує власний кореспондент.
«Єднання поколінь на користь громад» – це проект, який має на меті активізувати людей похилого віку та залучити їх до процесів ухвалення рішень у громаді. У планах – провести спеціальні навчальні курси, що допоможуть людям похилого віку Черкащини та інших міст, що долучилися, освоїти сучасні технології, які нині широко використовують у функціонуванні державних органів: електронне голосування, запис до лікаря чи на прийом у державну структуру, пошук актуальної інформації тощо.
Ініціативу втілює Центр «Поділля-Соціум» за підтримки «Програми сприяння громадський активності «Долучайся!», що фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Водночас на Черкащині проект реалізовуватиме БО «Від серця до серця». Нині фахівці організації проводять спеціальний аналіз вивчення аудиторії, яка потребує спеціального навчання, а також здійснюють пошук активних громадян, які згодом підтримуватимуть цих осіб як ініціативну групу.
– У Черкаській області населення віком 50 і більше років складає 38 відсотків від усього населення Черкащини. Тобто більшість цих 38 відсотків залишаються поза межами суспільних процесів. Це і голосування, наприклад, за Громадський бюджет, і користування Інтернет-ресурсами в цілому. Хоча нині саме в мережі відбувається більшість суспільних процесів в громадах, – зауважує фахівець БО «Від серця до серця» Марина Стадник. – Найперше, ми хочемо порушити актуальність питання соціалізації людей похилого віку, особливо тих, хто через певні свої вади чи проблеми зі здоров’ям не може фізично брати участь у важливих заходах міста чи області. По-друге, плануємо до цього проекту залучити також і владу, державні структури, насамперед, територіальні центри соціального захисту населення та університети ІІІ віку, що при них функціонують.
Ініціатива «Єднання поколінь на користь громад» стартувала у грудні цього року. Триватиме вона протягом восьми місяців. Перші навчальні тренінги для людей похилого віку пройдуть у Черкасах, Вінниці, Чернігові, Миргороді, Мелітополі, Сумах та Львові вже в лютому 2018 року.