У Смілянському лісгоспі цьогоріч висадять понад 600 тисяч сіянців

У Смілянському лісгоспі цьогоріч висадять понад 600 тисяч сіянців

До весняної лісокультурної кампанії у Смілянському лісгоспі, як і завжди, готувалися завчасно. Восени минулого року були проведені попередні роботи. Щоб виростити якісний садивний матеріал, забезпечити підвищення приживлюваності та мати можливість реалізовувати і використовувати його для власних потреб, незалежно від пори року, на підприємстві збільшують кількість садивного матеріалу, вирощеного із закритою кореневою системою (в поліетиленових пакетах) та в контрольованому середовищі (спеціальних коробах, де є можливість контролювати вологість грунту, захистити від палючого сонячного проміння). Наразі виникає потреба збільшення тепличного господарства лісгоспу, і саме тому у 2018 році заплановано створення 2-х сучасних теплиць. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаського обласного управління обласного та мисливського господарства.

Сьогодні лісівники не без гордості говорять про достатню кількість вирощеного садивного матеріалу на розсадниках Мліївського та Сунківського лісництв, тимчасовому розсаднику Володимирівського лісництва в кількості 643 тис. сіянців. З них – 388,4 тис. сіянців сосни звичайної, 222,4 тис. дуба звичайного (в цю кількість входять 86,1 тис. із закритою кореневою системою).

ДП «Смілянський лісгосп» у 2018 році запланував створення лісових культур на площі 117,1 га. За участю головної породи – дуба звичайного – буде створено 95,5 га (81,6%) лісових насаджень, з яких із закритою кореневою системою – 40,1 га, інша площа – 21,6 га (18,4 %), буде заліснена сосною звичайною.

Ще з минулого року лісівники подбали про лісонасіннєвий фонд: заготовили 2300 кг жолудя дуба звичайного та червоного, 300 кг – горіха чорного. У комплексі для зберігання лісового насіння в Будянському лісництві встановлена сучасна холодильна камера, в якій зберігається 2665 кг дуба звичайного та 40 кг сосни звичайної.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x