Бракує кадрів чи дефіцит вакансій?

Бракує кадрів чи дефіцит вакансій?

Учора, 23 травня, в Черкаському державному технологічному університеті відбувся День кар’єри Європейського Союзу. Така подія в межах проекту «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж Європейського Союзу в Україні» – на Черкащині вперше.

На Площі Знань ЧДТУ зібралися представники обласної та міської влади, обласного об’єднання організацій роботодавців, обласної профспілки, обласної та міської служб зайнятості, регіональної ради підприємців області, громадські організації, керівники навчальних закладів, зокрема й профтехосвіти, вишів, роботодавці, студенти, старшокласники та всі охочі ознайомитися з можливостями працевлаштування в регіоні.

– Коли ми говоримо слово «кар’єра», маємо на увазі успішних випускників. Тобто, що краще працевлаштований наш випускник, то більше ми пишаємося і ним, і Черкаським державним технологічним університетом, у якому студент здобув необхідні знання та навички для успішної кар\’єри, – наголосив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор.

Бракує кадрів чи дефіцит вакансій?

День кар’єри ЄС має на меті поширювати інформацію про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді в Черкасах та Черкаській області в контексті європейської інтеграції України. Зокрема, ознайомлення молоді з можливостями працевлаштування на Черкащині на робочі місця з гідною заробітною платою та належними умовами праці; обговорення основних викликів, що існують сьогодні на ринку праці Черкащини та шляхів їх вирішення; визначення шляхів та способів співпраці влади, освіти, бізнесу, громадських організацій для досягнення європейських стандартів ринку праці та підготовки фахівців для потреб регіону.

– Спілкуючись із роботодавцями, ми постійно чуємо про дефіцит кадрів; зустрічаючись з абітурієнтами, чуємо про дефіцит якісних вакансій. І саме сьогоднішній захід має допомогти виправити цей дисонанс, – запевнив перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тарас Висоцький.

Заступник міського голови Ігор Волошин зазначив, що Черкаський державний технологічний університет взяв на себе велику місію давати путівку в майбутнє:
– Проведення Дня кар\’єри ЄС свідчить про те, що ви недарма обрали ЧДТУ і саме тут навчаєтеся. Я переконаний, що нинішній захід дасть нові можливості кожному роботодавцеві, студентам та абітурієнтам.

Зі свого боку голова Черкаського обласного об\’єднання організацій роботодавців Борис Райков нагадав присутнім про минулорічний Форум майбутнього Черкащини, який започаткували заради збереження висококваліфікованих фахівців у Черкаській області.
– Сьогоднішній День кар’єри – це продовження тієї роботи, яку ми з вами розпочали рік тому під гаслом «Вчись, працюй, живи на Черкащині!», адже наше спільне завдання – зробити так, аби спеціалісти, які закінчують наші виші, залишалися працювати в регіоні, – наголосив пан Борис.

На День кар’єри ЄС до Черкаського державного технологічного університету завітали й іноземні гості – делегація міжнародної компанії Aptiv Україна, найбільшого виробника автокомпонентів у світі: директор з питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці Луїс Фігуейредо, HR-керівник компанії у кластері Польща–Сербія–Україна Барбара Берньєн та представник компанії Aptiv Артур Херувімов. Сьогодні компанія Aptiv розглядає можливість розширення свого виробництва в Черкасах та планує створити близько 2 тисяч нових робочих місць.

– Дуже щасливий і гордий сьогодні бути в Черкасах, у цьому прекрасному університеті, особливо на такій важливій події – День кар\’єри ЄС та Ярмарку праці, – не приховував емоцій директор з питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці Луїс Фігуейредо. – Компанія, яку я представляю, вже доволі довго працює в Україні і має успішну історію. Наразі ми досягли того етапу, коли можемо розширити своє виробництво, і тому приїхали до Черкас.

Завідувач кафедри фінансів факультету економіки та управління ЧДТУ Ірина Гончаренко зазначила, що такі проекти мають сенс та відкривають шлях до успішного майбутнього випускників. Своєю чергою координатор Інформаційного ресурсного центру ЄС в Черкаській області, професор кафедри фінансів Олена Березіна підкреслила, що європейський досвід відкриє нові можливості для молоді.

На заході була присутня делегація з Німеччини, яка перебуває в Черкаському державному технологічному університеті в межах програми «Meet Up! Німецько-українські зустрічі молоді». Цю програму фінансує фонд «Пам\’ять, відповідальність, майбутнє», у її межах ЧДТУ спільно з Технічним університетом Берліну реалізовує проект «Amusing Science», що орієнтований на популяризацію науки, особливо серед молодого покоління.

Після церемонії офіційного відкриття учасники заходу взяли участь у ярмарку вакансій, поспілкувалися з представниками Європейських програм для молоді, представниками бізнесу, провідних компаній, оглянули експозиції роботодавців, дізналися про сучасні можливості підприємців Черкащини.

На локаціях ЧДТУ всі охочі мали нагоду ознайомитись із перспективами і здобутками факультетів, кафедр та окремих спеціальностей ЧДТУ, дізнатися умови вступу на відповідні спеціальності та напрямки підготовки, поспілкуватися зі студентами та викладачами у неформальній атмосфері. У такий спосіб гості події дізнавалися про світові/європейські тренди в питаннях розвитку професійних та гнучких компетентностей; про те, як задовольнити попит роботодавців у кваліфікованих кадрах; можливості навчання та стажування, отримували поради від професіоналів щодо працевлаштування, написання резюме, проходження співбесід, можливостей перетворення власних ідей у StartUp, а також мали змогу одразу взяти участь у співбесідах із представниками комерційних компаній та державних підприємств.

Водночас у конференц-залі ЧДТУ відбувалася панельна дискусія «Найкращі професії сьогодення: чому варто інвестувати час зараз», у якій взяли участь експерти: представники влади, профспілок, служби зайнятості, державних та приватних українських і зарубіжних підприємств, представники навчальних закладів, керівники проектів та студенти. Під час дискусії говорили про те, як підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС впливає на розвиток економіки регіону, які компетентності, знання та навички необхідні молодій людині для професійного розвитку і які основні з цих компетенцій є в Україні та на Черкащині.

Бракує кадрів чи дефіцит вакансій?

Дискутували про те, як навчальні заклади встигають за новими потребами ринку праці, як освітні установи можуть допомогти у набутті необхідних компетентностей, про роль мереж ЄС в інформуванні молоді щодо освітніх та професійних можливостей та, звичайно ж, обговорили ситуацію на ринку праці в Черкаській області.

Крім цього, протягом Дня кар\’єри ЄС в ЧДТУ функціонував дискусійний майданчик «Диджіталізація в моїй професії: нові перспективи чи проблеми на ринку праці майбутнього?» від проекту «Німецько-українські зустрічі молоді «Meet Up!» і тривали тренінги: «Програма Еразмус+: особливості подачі документів та участі», «Самопрезентація за європейськими стандартами: резюме, співбесіда, відео резюме, інтерв’ю», «Робота твоєї мрії: мотивація та визначення напряму діяльності», під час яких всі охочі могли удосконалити свої вміння і навички, поділитися своїм досвідом та здобути новий.

Такий масштабний захід у Черкасах відбувся за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації; Черкаської обласної ради; Черкаської міської ради; Черкаського обласного центру зайнятості; Черкаського міського центру зайнятості; Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців; Федерації професійних спілок Черкаської області; Черкаської торгово-промислової палати; Управління Північного офісу Державної аудиторської служби в Черкаській області; Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області; Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй з досягнення Цілей сталого розвитку; Національного Еразмус-офісу в Україні; Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x