На Катеринопільщині пройшли перші вибори старост

Дата: 25-01-2016, 17:02

На Катеринопільщині пройшли перші вибори старост
24 січня у селах Ярошівка, Суха Калигірка, Єлизаветка, що відносяться до Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади, та в селі Радчиха Єрківської об’єднаної територіальної громади на Катеринопільщині без порушень виборчого законодавства та громадського правопорядку пройшли перші вибори старост.

У Ярошівці проголосувала майже половина виборців (49,07 відсотка). Старостою тут обрано з двох кандидатів Олега Біляка, 1977 р.н, освіта вища, безпартійного, вчителя математики та інформатики, самовисуванця.
Більшу активність продемонстрували виборці в Сухій Калигірці – 69,25 відсотка. З чотирьох кандидатів на посаду старости найбільше голосів набрала самовисуванка Діна Присяжнюк, 1962 р.н., освіта вища, безпартійна, землевпорядник Сухокалигірської сільської ради.

У сусідній Єлизаветці було зареєстровано одного кандидата – сільського голову Світлану Михайлець, 1963 р.н., освіта вища, безпартійну, самовисуванку. Відповідно її обрано сільською старостою при активності виборців 50,55 відсотка.
Та найбільшу активність – 77, 16 відсотків – проявили жителі с. Радчиха. З двох кандидатів вони обрали старостою Валерія Гончара, 1966 р.н., освіта вища, безпартійного, колишнього працівника правоохоронних органів, а на цей час пенсіонера, самовисуванця.

Як відомо, староста села представлятиме інтереси його жителів у територіальній громаді, входитиме до її виконавчого комітету, братиме участь у підготовці бюджету, допомагатиме жителям готувати документи для подачі в органи влади та матиме низку інших обов'язків.
Однак кожна громада ухвалюватиме власне положення про старосту, де чітко прописуватиме особливості його роботи та перелік повноважень.

Василь Ходзіцький

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода