На гостину до народного артиста Івана Поповича

Володимир Чос, RSS,
Дата: 1-02-2016, 09:23

Віднедавна на українському телебаченні відновився показ авторської програми «На гостину до Івана Поповича». Відрадно, що телеефір України стає більш українським. Вже пройшли на Першому Національному передачі про Павла Дворського, Аллу Кудлай, випуск пам’яті Віктора Шпортька.
Деякий час тому в телевізорі вже йшли передачі циклу «На гостину до Івана Поповича». Щотижня запрошувалися не псевдоспіваки, яких і так засилля на телеекранах, а артисти, які заслужили повагу у народі, які є носіями національної культури. На жаль, з ефіру каналу «Ера» програма спочатку зникла начеб то через чергові вибори в країні. А потім з Івана Поповича почали прямо вимагати гроші – 80 тис грн на місяць. Таку ж таксу правили і в НТКУ. Виходить, з кожного гостя Іван Попович повинен був брати по двадцять тисяч. Але вчинити так справді народному артисту не дозволяє совість. Вкладати власні кошти теж не було можливості. Програма і так влітала йому в копієчку. Зйомки відбувалися у нього на дачі. Окрім технічних нюансів, господар повинен був думати про те, щоб нагодувати всю знімальну групу та гостей.

Незручно запитувати на яких умовах тепер програми виходять в ефір. Але хочеться думати, що перший національний телеканал живе не меркантильними, а все ж таки національними інтересами.
Часто телевізійні магнати просторікують, що наповнюють ефіри тим продуктом, який споживають глядачі. Насправді усе з точністю до навпаки. Людям доводиться дивитися те, що видають телеканали. Ніхто ж серйозно не вивчав настрої телеаудиторії. І навряд чи існують такі листи, де глядачі просять показувати побільше тупих телесеріалів і дурнуватих шоу. А високими рейтингами ширнепотребу теж хизуватися не варто. Глядацькій аудиторії доводиться вибирати краще з-поміж найгіршого. Хоча душа прагне прекрасного!
Наприклад, ось щойно на Першому Національному завершилася чергова програма Івана Поповича. Від перегляду я отримав насолоду і задоволення. Добре що в нас ще є патріоти української пісні. Дякуючи Івану Дмитровичу, ми бачимо на екранах як прославлених і відомих, так і зовсім ще молодих виконавців. Потрібно щоб такі передачі транслювалися у більш проглядовий час, коли біля телеекранів значно ширша аудиторія. От після таких програм і будуть люди потихеньку повертатися до витоків національної культури, розвиватимуть українське мистецтво сьогодні.

Українську естраду починали четверо артистів – Софія Ротару, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук та Іван Попович. Усі ми бажаємо, щоб по радіо і телебаченні звучало якомога більше якісної української музики. Але таланти потрібно знаходити, навчати, виводити перспективну молодь на велику сцену! Щоб юні зірочки сяяли не тому що їхні батьки мають гроші (як у випадку з Ассоль та Аліною Гросу), а тому що їх голос – надбання країни. І приємно, що Іван Попович вже багато років здійснює важливу роботу пошуків талантів. Із 2005 року він художній керівник Державної театрально-видовищної агенції. В селі Осій Іршавського району, де 22 квітня 1949 року він народився, проводить Міжнародний фестиваль мистецтв «Іван Попович збирає таланти».
Спасибі Першому Національному, що вже вдруге Новий рік ми зустрічали разом з Іваном Поповичем! В його святковій програмі виступають як знамениті артисти, так і початківці. Іван Попович дає молодим співакам унікальну можливість заявити про себе на всю країну. Звичайно, не всі виступи дебютантів мають однакову цінність. Але оцінку поставлять глядачі. Якщо народу сподобається, далі усе залежить від наполегливості і працьовитості молодого артиста.

Сердечну вдячність заслуговують усі, хто в міру своїх сил і можливостей підтримує українську естраду. Тільки якщо, приміром, співаючий ректор яскраво рекламує передусім себе, то Іван Попович пропагує молоді таланти. Адже сам він реклами не потребує. Він не просто зірка, а галактика української пісні!
Телебоси ж мусять усвідомити, що за будь-який комерційний зиск набагато важливіші інтереси держави. І не сусідньої, а української!

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода