Підприємці не можуть використовувати РРО, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі

Зареєстрований в органах ДФС до 1 січня 2015 року реєстратор розрахункових операцій, який не був доопрацьований до 31 грудня 2015 року і наразі не забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, з 1 січня 2016 року не може використовуватись суб’єктом господарювання та підлягає виведенню з експлуатації. Вказане зазначено у листі Державної фіскальної служби України від 29.01.2016 №1861/6/99-99-22-07-03-15. «Нова Доба» про це дізналася в ГУ ДФС у Черкаській області.

Так, основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України, заборонено.

Статтею 3 Закону №265/95-ВР визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Пунктом 8 розділу II Прикінцевих положень Закону №265/95-ВР передбачено, що з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

До 1 січня 2016 року дозволялось використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 р. електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), був наданий перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Отже, якщо зареєстрований в органах ДФС до 1 січня 2015 року РРО не був доопрацьований і не забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, такий РРО не може використовуватись суб’єктом господарювання з 1 січня 2016 року та підлягає виведенню з експлуатації.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x