Як отримати статус інваліда війни

Покрокова інструкція отримання статусу інваліда війни особами, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров\’я, одержаних під час участі у Революції Гідності
Законодавство, що регулює порядок отримання статусу інваліда війни особами, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров\’я, одержаних під час участі у Революції Гідності (далі – особа):
– Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (пункт 10 статті 7) від 22 жовтня 1993 №3551 із змінами, внесеними Законом України від 10 лютого 2015 року №175 – можливо ознайомитися тут: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/175-19;
– Постанова КМУ “Деякі питання реалізації Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 26 червня 2015 року №482 – можливо ознайомитися тут:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/482-2015-%D0%BF;
– Наказ Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Положення про міжвідомчу комісію з питань встановлення участі осіб у Революції Гідності та отримання ними під час Революції Гідності ушкоджень здоров’я” від 1 жовтня 2015 року №634 – можливо ознайомитися тут: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1183-15.

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ОТРИМАННЯ СТАТУСУ ІНВАЛІДА ВІЙНИ
КРОК 1. ЯКЩО ОСОБА НЕ ВИЗНАНА ПОТЕРПІЛИМ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ у зв’язку з Революцією Гідності.
1. ЗВЕРНЕННЯ ОСОБИ ДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ із заявою про злочин та порушення кримінальної справи у зв’язку із отриманням тілесних ушкоджень під час Революції Гідності:
2. Заяву можна подати особисто до Управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України (далі – Управління) за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 18. Домовитися про час подання заяви можна телефоном зі слідчими за епізодами розслідувань. Інформація про слідчих і телефони тут:https://www.facebook.com/іg.maіdan.…/posts/1614331728830009….
3. Також заяву можна надіслати поштою на адресу Управління (04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, 18).
4. Якщо будуть запитання або уточнення – телефон Управління: (044) 200-70-35 (черговий), e-maіl: rrg@gp.gov.ua.
Подача заяви в ГПУ, порушення кримінальної справи та процесуальне визнання особи потерпілою є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ умовою для подальшого отримання статусу інваліда війни та будь-якої державної допомоги (тяжко-, середньопораненим тощо). Адже, тільки ГПУ може підтвердити, що особа дійсно брала участь у Революції Гідності і отримала під час тих подій ушкодження здоров’я!

КРОК 2.1. ЯКЩО ОСОБА ЩЕ НЕ МАЄ ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ.
1. Особа має звернутися до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) у поліклініку за місцем реєстрації, фактичного проживання або лікування із зверненням про підготовку документів та направлення на проведення медико-соціальної експертизи з метою отримання групи інвалідності.
2. Медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) протягом п’яти днів встановлює наявність або відсутність інвалідності в особи, щодо якої подані документи, та видає довідку про групу і причину інвалідності НА ЗАГАЛЬНИХ ПІДСТАВАХ (в довідці буде написано – загальне захворювання).

КРОК 2.2. ЯКЩО ОСОБА ВЖЕ МАЄ ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ.
1. Особа, яка вже пройшла МСЕК та має довідку про групу і причину інвалідності, або за її дорученням, оформленим у встановленому законом порядку, представник надсилає до Міжвідомчої комісії з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я Міністерства охорони здоров’я України (далі — міжвідомча комісія) наступні документи:
– заповнену заяву встановленого зразка (можна взяти тут:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/file/text/36/f445202n43.doc);
– копії сторінок паспорта громадянина України, на яких зазначені прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, серія та номер паспорта, ким і коли виданий паспорт, відмітка про реєстрацію місця проживання (1, 2 та сторінку із реєстрацією);
– копії наявних медичних виписок;
– копію довідки МСЕК про групу і причину інвалідності;
– копію довідки слідчого про результати СМЕ (НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО – тільки якщо така довідка є в наявності!!!).
2. Цей пакет документів АБО надсилається ПОШТОЮ (бажано рекомендованим листом із описом документів) на адресу Відділу медико-соціальної експертизи Департаменту медичної допомоги МОЗ: 04071, м. Київ, вул. Костянтинівська, 36 або безпосередньо на адресу МОЗ: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.
ОБОВ’ЯЗКОВО з поміткою в блоці “кому” – Міжвідомчій комісії з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я МОЗ.
3. АБО цей пакет документів можливо ЗАНЕСТИ ОСОБИСТО до секретаріату міжвідомчої комісії – Відділу медико-соціальної експертизи Департаменту медичної допомоги МОЗ за адресою: м. Київ, вул. Костянтинівська, 36, каб. 2 (Поділ, район метро “Контрактова площа”).
Працює щоденно з 9.00 до 17.00 (перерва – з 13.00 до 14.00), окрім суботи, неділі та святкових днів, тел.: (044) 463-78-24, (044) 463-75-91. Секретар міжвідомчої комісії – Лисаківська Марія Борисівна. ПРОХАННЯ – попередньо зателефонувати і попередити секретаря міжвідомчої комісії, що ви принесете документи, щоб секретар був на місці.

КРОК 3. МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ.
1. Рішення про встановлення факту участі особи у Революції Гідності, одержання нею під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я та про направлення її для проведення медико-соціальної експертизи для встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, одержаними нею під час участі у Революції Гідності, ухвалюється Міжвідомчою комісією з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я (далі — міжвідомча комісія), що утворюється МОЗ.
2. Положення про міжвідомчу комісію та її склад затверджуються МОЗ. До складу міжвідомчої комісії входять представники МОЗ, Мінсоцполітики та МВС. До роботи міжвідомчої комісії залучаються також представники громадськості, органів прокуратури та у разі потреби інших державних органів.
3. Міжвідомча комісія вивчає вищевказані документи, надсилає необхідні запити, у разі потреби уточнює інформацію про особу, заслуховує пояснення особи, представників державних органів, інших осіб та у МІСЯЧНИЙ СТРОК з дня надходження документів ухвалює рішення про встановлення факту участі особи у Революції Гідності, отримання нею під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я та направлення зазначеної особи для проведення медико-соціальної експертизи для встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, отриманими нею під час участі у Революції Гідності.
4. Ухвалене Міжвідомчою комісією рішення невідкладно надсилається ПОШТОЮ особі, яка подала документи на розгляд або дане рішення можливо буде ОТРИМАТИ ОСОБИСТО у секретаріаті міжвідомчої комісії (Відділу медико-соціальної експертизи Департаменту медичної допомоги МОЗ: м. Київ, вул. Костянтинівська, 36, каб. 2. Працює щоденно з 9.00 до 17.00 (перерва – з 13.00 до 14.00), окрім суботи, неділі та святкових днів, тел.: (044) 463-78-24, (044) 463-75-91. Секретар міжвідомчої комісії – Лисаківська Марія Борисівна. ПРОХАННЯ – попередньо зателефонувати і попередити секретаря міжвідомчої комісії, що ви прийдете за рішенням, щоб секретар був на місці.
5. У разі ухвалення негативного рішення про встановлення факту участі особи у Революції Гідності, отримання нею під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я, відповідне питання може бути повторно винесене на розгляд Міжвідомчої комісії за рішенням її керівника на підставі повторного звернення особи та/або після надходження нової інформації про особу.
6. Міжвідомча комісія може скасувати раніше ухвалене позитивне рішення у разі виявлення факту підроблення документів або подання недостовірної інформації про особу, або подання особою заяви про позбавлення її статусу інваліда війни.
7. Рішення Міжвідомчої комісії може бути оскаржено в судовому порядку.

КРОК 4. МСЕК – ВСТАНОВЛЕННЯ ЗВ’ЯЗКУ між інвалідністю та ушкодженнями здоров’я.
1. Для встановлення зв’язку між інвалідністю та ушкодженнями здоров’я, одержаними особою – особа або за її дорученням, оформленим у встановленому законом порядку, представник особи подає до МСЕК, ЯКА ПРОВОДИЛА медико-соціальну ЕКСПЕРТИЗУ щодо такої особи РАНІШЕ:
1) Заяву (форма заяви за посиланням: https://drive.google.com/…/0B-TWjG6xnsz-eUl1dnA2TUtNe…/view…).
2) Оригінал рішення міжвідомчої комісії.
3) Оригінал раніше виданої довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності.
Радимо під час звернення до МСЕК брати з собою роздрукований документ.
2. МСЕК протягом п’яти днів установлює наявність або відсутність зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, одержаними особою, щодо якої подані документи, під час участі у Революції Гідності та у разі прийняття позитивного рішення видає особі, яка подала документи, НОВУ довідку про групу та причину інвалідності (в новій довідці буде написано – “поранення, контузія, каліцтво, захворювання, одержане під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (у Революції Гідності)”).
У разі відмови пов\’язати інвалідність з пораненням під час Революції гідності, ви маєте право оскаржити таке рішення МСЕК.
*Стежте, щоб у довідці МСЕК обов’язково було зазначена дата 09.03.2015 р.!
*офіційний лист-роз\’яснення для МСЕК щодо зазначення дати 9 березня 2015 р. та скорочення назви причинності інвалідності у довідці можна найти за посиланням:https://www.facebook.com/ig.maidan.2014/photos/a.1489740927955757.1073741840.1488825664713950/1630611233868725

КРОК 5. ОТРИМАННЯ ПОСВІДЧЕННЯ ІНВАЛІДА ВІЙНИ та нагрудного знаку “Ветеран війни — інвалід”.
1. Посвідчення інваліда війни та нагрудний знак “Ветеран війни — інвалід” видається відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302.
2. Для отримання Посвідчення інваліда війни та нагрудний знак “Ветеран війни — інвалід” особа або за її дорученням, оформленим у встановленому законом порядку, представник звертаються до управління соціального захисту за місцем реєстрації особи або за місцем реєстрації тимчасово переміщених осіб.
*Документи, які потрібно мати з собою:
– оригінал та копія паспорта: перший та другий розворот, сторінка з реєстрацією;
– оригінал та копія довідки про надання ідентифікаційного коду або про відмову від нього;
– оригінал та копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності.
2. Посвідчення інваліда війни видається на підставі довідки МСЕК про групу та причину інвалідності (“поранення, контузія, каліцтво, захворювання, одержане під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (у Революції Гідності))”.
*Роз\’яснення Мінсоцполітики для регіональних управлінь соціального захисту населення щодо порядку та необхідних документів для видачі посвідчення інваліда війни майданівцям:https://www.facebook.com/ig.maidan.2014/photos/a.1489740927955757.1073741840.1488825664713950/1647689168827598/
3. Інвалідам війни, у яких групу інвалідності встановлено без терміну перегляду, видаються безтермінові посвідчення, іншим – на період встановлення групи інвалідності. У разі продовження МСЕК терміну чи зміни групи інвалідності в посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, до якого вносяться відповідні записи.

КРОК 6. ОТРИМАННЯ ПЕНСІЇ ІНВАЛІДА ВІЙНИ.
1. Пенсія інваліду війни встановлюється відповідно до Закону України «Про загальнообов\’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058 та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України \”Про загальнообов\’язкове державне пенсійне страхування\”, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1.
*Пенсія має бути перерахована з 9.03.2015 р. або з моменту встановлення інвалідності, якщо воно відбулося пізніше цієї дати.
2. Для оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій інваліда війни особа або за її дорученням, оформленим у встановленому законом порядку, представник звертаються до Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі (далі – орган ПФУ) за місцем реєстрації особи або за місцем реєстрації тимчасово переміщених осіб.
3. До заяви додаються документи, визначені Порядком – можна ознайомитися тут: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1566-05.
4. Щодо РОЗМІРУ ПЕНСІЇ: посилайтеся на Постанову КМУ №656 від 28 липня 2010 року (зі змінами) \”Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій\”, пункт 1:
\”Установити, що з 1 січня 2012 р. інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни I групи – 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 255, III групи – 225, учасників бойових дій – 165 відсотків, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів\”.
У разі відмови виконувати зазначену постанову, прохання:
1) дізнатися ПІБ та контактний телефон інспектора, що відмовляється оформлювати пенсію у відповідності до постанови;
2) повідомити Павла Кучера (бажано негайно – ще у пенсійному фонді) за тел.: (063) 76 9 76 77.
Чинна редакція постанови: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/656-2010-%D0%BF
* Офіційне роз\’яснення ПФУ щодо нарахування пенсій інваліда війни тим, чия інвалідність пов\’язана з участю у Революції гідності:https://www.facebook.com/ig.maidan.2014/photos/a.1489740927955757.1073741840.1488825664713950/1645329052396943/

ДОВІДКОВО: ПІЛЬГИ, на які має право інвалід війни.
1. Вичерпний перелік пільг, на які має право інвалід війни встановлюється статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551.
2. З цим переліком можна ознайомитися тут:http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3551-12/page2.
Якщо на будь-якому кроці процесу отримання статусу інваліда війни у вас виникли проблемні питання, ВІДПОВІДДІ НА ЯКІ ВИ НЕ ОТРИМАЛИ УВАЖНО ОЗНАЙОМИВШИСЬ З ЦІЄЮ ПОКРОКОВОЮ ІНСТРУКЦІЄЮ, ви можете звертатися до нас на сторінку ФБ Ініціативної групи постраждалих на Майдані, або її координаторів – Павла Кучера (063-76-9-76-77) та Павла Сидоренка (050-715-77-10).
Наперед хочемо пояснити, чому процес отримання статусу ІНВАЛІДА ВІЙНИ особами, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров\’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, досить зарегламентований та потребує деякий час. Мета лише одна – НЕ ДОПУСТИТИ ОТРИМАННЯ СТАТУСУ ІНВАЛІДА ВІЙНИ особами, які не мають відношення до подій Революції Гідності та отримали інвалідність через ушкодження здоров’я, НЕ ПОВ’ЯЗАНІ із участю у подіях Революції Гідності.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x