Володимир Міцук: ми створили центр медичної допомоги та готуємося до утворення опорних шкіл

Дата: 22-04-2016, 18:45

Володимир Міцук: ми створили центр медичної допомоги та готуємося до утворення опорних шкіл
Медичну та освітню реформу в окремо взятій об’єднаній громаді заходилися проводити жителі села Білозір’я та селища Ірдинь. Про успіхи громади та перешкоди, з якими довелося зіштовхнутися під час форуму «Децентралізація на Черкащині крізь призму світового бачення та українських реалій» розповіли голова об’єднаної територіальної громади Володимир Міцук та заступник голови Ірина Грищенко.

– Дорога до об’єднання була непростою – ми не збирали окремо сходку села (на яку явно прийшли б не всі), а об’їхали усі 32 виборчі округи та зустрічалися з людьми на кожній вулиці. Я особисто двічі їздив у селище Ірдинь, щоб роз’яснити людям переваги від об’єднання. Переконував у тому, що ні школу, ні дитячий садок ми закривати не будемо, а більшість послуг люди зможуть отримати прямо у себе в селищі, адже у них буде і староста, і землевпорядник. На виборах я отримав 77% голосів і ми почали роботу. Сформували штат із 46 працівників виконавчого комітету (до цього білозірський штат складав 14, для повноцінного функціонування об’єднаної громади необхідно хоча б 36 працівників). Ось буквально вчора проводили для них навчання, роз’яснювали сильні і слабкі сторони процесу децентралізації, потім кожен захищав свій проект, – пояснює Володимир Міцук.

Тепер у старости селища Ірдинь офіційно є печатка і просто в селі можна отримати довідки про народження і смерть. 3 місяці, які минули від виборів голови громади та старости до отримання печатки, теж ніяких незручностей ірдинцям не принесли – староста особисто возив усі документи в Білозір’я.

– Наша мета – сформувати «єдине вікно» для оформлення усіх довідок, щоб людина могла зранку подати документи, а після обіду уже забрати усі потрібні їй довідки, – коментує Володимир Міцук. – На цьому шляху ми вже багато чого зробили: діє реєстраційна служба та державний реєстратор, юридичний відділ, центр для дітей та молоді, відділ соціального захисту. Хоч є й свої проблеми, адже по соцзахисту 78 видів різних допомог і одна програма працює вже 50 років, тож нас переконують, що якщо нам передадуть ці дані і повноваження – все просто «позлітає»...

Описав Володимир Міцук і «тернистий шлях», який об’єднана громада пройшла до створення власного центру надання первинної медико-соціальної допомоги. Для відкриття центру довелося залучити... навіть міністра охорони здоров’я.

– 28 грудня минулого року нам передали на баланс медицину, але ж нас про це ніхто не повідомив! Не знаю, хто там відпочивав на Новий Рік, а до мене 2 січня вже прийшов староста Ірдиня, адже вони навіть не мали можливості видати довідку про смерть! Довелося домовлятися з іншими селами. Тоді ми й вирішили створити Центр надання первинної медико-соціальної допомоги. Була проблема з отриманням ліцензії, але мені пощастило зустріти в Каневі міністра охорони здоров’я Квіташвілі. Я пояснив йому ситуацію і вже за 2 дні ми отримали ліцензію. Питання з медициною обов’язково треба вирішувати, адже на таку громаду, як наша (в селі Білозір’я зареєстровано 9 400 осіб, фактично проживає близько 11 тисяч, в Ірдині – 940) необхідно 7-8 сімейних лікарів, а у нас працює всього троє, а двоє з них старші 60-ти років. Як їх «заманити» в село, кли житла немає, а зарплата – 2 тисячі гривень? А от коли ми отримаємо державну субвенцію, то зможемо запропонувати 6-8 тисяч, а також побудувати житло для лікарів.

Володимир Міцук: ми створили центр медичної допомоги та готуємося до утворення опорних шкіл
За словами заступниці голови Білозірської об’єднаної територіальної громади Ірини Грищенко, у питанні оптимізації шкіл в громаді розгорнулася справжня війна:

– У громаді 4 школи (670 учнів), 2 дитячих садки (270 вихованців). В Ірдині малокомплектна загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів (80 учнів). На одного учня в Іридні витрачається 25 тисяч на рік. В Білозір’ї три школи, одна з них – середня (394 учні) і дві І-ІІ ступенів (100 та 105 учнів). У нас постало таке питання, що середня школа за проектною потужністю розрахована на 800 осіб, а навчається половина. Є у нас і шкільний автобус, який рухається за маршрутом, що проходить біля школи І-ІІ ступенів. Таким чином, у межах пішоходної доступності від середньої школи (2 кілометри), де на дитину витрачається 9 тисяч в рік, у нас розміщена школа І-ІІ ступенів, де на аналогічні потреби йде 17 тисяч. Різниця – разюча. І матеріальна база краща саме в середній школі. Спочатку ми думали цю школу закривати, але зустріли шалений опір, тож згодом вирішили лишити там початкову школу (1-4 класи), а середню перевести в приміщення середньої школи. А половину педагогів зі школи І-ІІ ступенів ми забрали у середню школу.

Невгамовні білозірці також виграли Всеукраїнський конкурс опорних шкіл (у Черкаській області перемогу в конкурсі, а отже – допомогу з фінансуванням отримають лише 3 школи, серед них і Білозірська). Зараз білозірці планують «забрати» повноваження і по виготовленню шкільних свідоцтв та атестатів.

– Не маючи ще навіть умов конкурсу ми прорахували до кожної карти, глобусу і таблиць у навчальних закладах – те, що нам потрібно для шкіл. Подали матеріали на конкус і перемогли.

Відкривати єдину в Украні дитячу Академію фуболу приїде Президент

Окрім медицини та освіти активно розвивається в Білозір’ї ще й спортивна галузь. На серпень заплановано відкриття єдиної в Україні Дитячої Академії футболу, при якій функціонуватиме гуртожиток на 40 осіб. Відкриватиме Академію Президент України.

– 46 мільйонів гривень уже пішло на створення Академії. 18 мільйонів коштував наш стадіон (один з найкращих сільських стадіонів в Україні). 8 мільйонів потрібно було щорічно на компослуги, утримання вихованців та заробітну плату тренерам, – підсумував Володимир Міцук.

Форум «Децентралізація на Черкащині крізь призму світового бачення та українських реалій» був організований представниками ініціативи «Успішна громада» та ГО «Інститут Республіка».

Ірина Коваль

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода