Яким чином здійснюються розрахунки між фізичними особами за договорами купівлі-продажу понад 150 000 гривень, які підлягають нотаріальному посвідченню?

Дата: 3-02-2014, 16:17

Яким чином здійснюються розрахунки між фізичними особами за договорами купівлі-продажу понад 150 000 гривень, які підлягають нотаріальному посвідченню?
Яким чином здійснюються розрахунки між фізичними особами за договорами купівлі-продажу понад 150 000 гривень, які підлягають нотаріальному посвідченню?

Як пояснили в Управлінні НБУ в Черкаській області, розрахунки між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню понад 150 тисяч гривень, можуть здійснюватись, зокрема, шляхом:

а) переказу коштів з поточного рахунку фізичної особи - покупця на поточний рахунок іншої фізичної особи - продавця.


Фізична особа - покупець ініціює переказ коштів з поточного рахунку за допомогою платіжних інструментів, визначених Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22, зокрема платіжного доручення, а також електронного платіжного засобу (платіжної картки), якщо його емітовано до цього рахунку;

б) внесення та/або переказу коштів на окремий поточний рахунок нотаріуса.

При такому здійсненні розрахунків кошти, які попередньо зараховані фізичною особою - покупцем на окремий поточний рахунок нотаріуса, належать фізичній особі - покупцю до завершення процедури нотаріального посвідчення договору (далі – договір купівлі-продажу). Після посвідчення договору купівлі-продажу, кошти перераховуються нотаріусом на відповідний рахунок фізичної особи - продавця. Кошти, зараховані на окремий поточний рахунок нотаріуса не можуть бути використані на інші цілі, ніж зазначені в договорі купівлі-продажу ні нотаріусом, ні фізичною особою - покупцем;

в) відкриття вкладного (депозитного) рахунку на ім’я іншої фізичної особи на інших умовах повернення коштів, встановлених договором (стаття 1060 Цивільного кодексу України).

Порядок відкриття вкладного (депозитного) рахунку однією фізичною особою на ім’я іншої фізичної особи визначено пунктом 10.7 глави 10 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492.
Фізична особа - покупець може відкрити в банку вкладний (депозитний) рахунок на ім’я іншої фізичної особи - продавця для зарахування на цей рахунок коштів в сумі, обумовленій договором купівлі-продажу. Розпорядження рахунком та коштами, які будуть зараховані на цей рахунок продавцем можливе лише на умовах, передбачених договором банківського вкладу, зокрема пред’явлення до банку підписаного сторонами та нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу. Умови договору банківського вкладу можуть бути змінені тільки фізичною особою - покупцем, якщо не відбулось укладення та нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу;

г) застосування акредитивної форми розрахунків (покритого безвідкличного акредитиву).
Переваги такого здійснення розрахунків полягають у тому, що фізична особа - продавець зможе розпорядитися коштами, заброньованими на рахунку за умови пред’явлення підписаного сторонами та нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу без будь-яких відкладальних умов;

ґ) внесення готівки на поточний рахунок фізичної особи-отримувача.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода