За неправомірно отримано податкову соціальну пільгу штраф становить 100 відсотків суми недоплати

Відповідно до пп. пп. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

“Якщо за результатами даних податкової звітності або документальних перевірок встановлюються факти порушень платником податку застосування податкової соціальної пільги, то в такому випадку територіальний орган ДФС України повідомляє роботодавця про наявність виявлених підстав для позбавлення платника податку права на таку пільгу”, – зазначає заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Анна Білик.

Відповідно до пп. 169.2.4 ПКУ, якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ст. 169 ПКУ, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, – за рахунок наступних виплат.

Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

“Протягом 2016 року податкова соціальна пільга надаватиметься будь-якому платнику податків в сумі 689 грн. (1378 х 50%). Окрім цього, для окремих категорій громадян розмір податкової соціальної пільги може бути збільшений до 100%, 150% або 200%. Право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, що отримується від одного працедавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), на суму ПСП має будь-який платник податків, якщо такий дохід не перевищує у поточному році 1930 грн. на місяць. Для батьків вказаний розмір доходу збільшується на кількість дітей, яких вони виховують.”, – нагадала Анна Білик.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x