Злодіїв, які обікрали Тальнівський музей, затримали

Дата: 11-06-2016, 18:17

Злодіїв, які обікрали Тальнівський музей, затримали
Тальнівська поліція розкрила крадіжку картин із місцевого музею. Трьох зловмисників затримано. Після експертної оцінки краденого їм буде висунуто обвинувачення. Про це «Нова Доба» дізналася з сайту «Вісті Черкащини».

«Учора поліцейські провели операцію із затримання злодіїв», – каже начальник Тальнівської поліції Ігор Голота.

Крадіїв узяли на гарячому: вони саме передавали полотна на реалізацію. Із чоловіком, який погодився їм допомогти, мали домовленість про реалізацію і подальший розрахунок.

Усі троє зловмисників – жителі Тального. Постійного місця роботи не мали, а промишляли тимчасовими підробітками.

Поліція замовила експертну оцінку краденого.

«Я не можу вам сказати, на скільки років за ґрати можуть відправитися крадії. Адже у тальнівському музеї немає експертної грошової оцінки викрадених речей. Конкретна стаття залежить від суми завданого збитку. А суми ми поки не знаємо. Буде експертиза – можна буде говорити про конкретні строки, які вимагатиме для крадіїв прокуратура», – стверджує Ігор Голота.

Нагадаємо, що в ніч на 27 травня обікрали музей у Тальному. Грабіжники винесли картини роботи місцевих художників Федора Плахотнюка «Іван Їжакевич», портрет Тараса Шевченка, написаний Іваном Сотниченком, а також картини Михайла Іванченка «Напад поляків на Мошурів 1654 року» та «Напад татар на містечко Рокошвар (Шаулиху)». Крім того, злодії украли ювілейне видання «Кобзаря» з ілюстраціями Їжакевича, давні музичні інструменти – ліру і цитру. Також – Грамоту Героя Радянського Союзу Двохбабного, муляж рушниці Мосіна та стволи від кулемета і рушниці.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода