Нововведенення в субсидіюванні: як розраховується середньомісячний дохід та скільки треба сплачувати за комунальні послуги

Дата: 22-06-2016, 14:22

Нововведенення в субсидіюванні: як розраховується середньомісячний дохід та скільки треба сплачувати за комунальні послуги
У 2016 році уряд ввів нові правила в наданні субсидії, які вступили в силу з 1 травня.

Механізм нарахування компенсації на оплату житлово-комунальних послуг зазнав кардинальних змін ще у 2015 році. Тоді, насамперед, була зменшена кількість документів, які потрібно надавати при оформленні субсидії, та не враховувалось майно, яким володіє субсидіант (раніше за наявності автомобіля чи іншого житла компенсація не надавалась). Про це «Нова Доба» дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

Від 1 травня 2016 року вступили в силу такі зміни:

По-перше, надати документи на отримання субсидії (заяву та декларацію) можна трьома способами – надати пакет документів особисто, відвідавши орган соціального захисту, надіслати поштою чи заповнити документи он-лайн (потрібно поставити цифровий підпис, інакше звернення не буде розглянуто).

По-друге, при нарахуванні субсидії пільги на оплату комунальних послуг будуть ліквідовані. Споживачі можуть скористатися або субсидією, або пільгами.

По-третє, субсидія надається на послуги управляючого, адже з 1 липня 2016 року багатоповерхові будинки будуть обслуговувати ОСББ, або управляючі компанії.
По-четверте, змінився порядок обліку доходів субсидіантів. З 1 травня обліковуються дані тільки за минулий рік. При розрахунку доходів непрацюючих споживачів буде враховуватися два прожиткових мінімуми (2798 грн).

По-п'яте, субсидія буде нараховуватися з місяця отримання заяви до закінчення опалювального сезону.

По-шосте, споживачі мають сплачувати не тільки обов'язковий розмір платежу, а й фактично нараховану суму за використання енергоресурсів понад затверджені соціальні норми.

По-сьоме, не використані кошти субсидії після опалювального сезону повертаються до бюджету в повному обсязі. Виняток — при наявності індивідуального опалення перераховується тільки частина невикористаної субсидії. На рахунку споживача залишається сума еквівалентна 100 куб.м газу або 150 кВт електроенергії.
Інформацію надала заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода