Як уберегтися від спеки

Дата: 30-06-2016, 12:00

Як уберегтися від спеки
У спекотний день краще утриматися від виходу на вулицю з 10.00 до 11.00 години та до 15.00-16.00, коли сонце припікає найбільше. Особливо це стосується старших людей і тих, хто страждає від гіпертонії. Не варто гуляти в цей час і з малими дітьми.

Якщо ж ви таки вирішили вийти, то пам’ятайте:
– перед виходом на вулицю слід нанести на відкриті ділянки шкіри крем, який захищає від ультрафіолетового проміння, щоб не зазнати опіку.
– обирайте одяг, який не буде прилягати до тіла, а забезпечуватиме доступ повітря до шкіри. Найкраще обирати речі з натуральних тканин – бавовни, льону або шовку, а не штучних, які унеможливлюють доступ повітря до шкіри. Одяг також повинен бути достатньо тонким.
– Не забудьте про головний убір – кашкет, панамку або легкий літній капелюх.
– Візьміть із собою воду. Варто періодично її пити невеликим ковтками.
– Уникайте тривалого перебування під відкритими променями сонця. Намагайтеся бути в тіні.

Удома
У години найбільшої спеки не відкривайте вікна й двері на балкони. Краще провітрювати дім у ранкові й вечірні години, коли спека спадає.
Кондиціонер не варто вмикати на надто низькі температури – так ви уникнете теплового шоку, коли вийдете на вулицю.
Якщо у вашому домі немає кондиціонера, а температура надто висока, то одягніться якомога легше й час від часу приймайте прохолодний душ.

Їжа
У спекотні дні уникайте алкоголю та гострої їжі. Холодне пиво охолоджує лише на короткий час, але потім в організмі залишається алкоголь. Аби його позбутися, організм використовує запаси води – зневоднюється. Щоб уникнути зневоднення, доведеться пити знову – і не пиво, а воду.
Уникайте напоїв, які містять кофеїн – вони зневоднюють організм. Не вживайте також занадто солодких і густих напоїв – вони втамовують спрагу лише на короткий час. Не пийте занадто холодного – можете легко підхопити ангіну.
Не варто їсти жирні страви або смажені. Організмові важко їх перетравити.
У спеку випивайте 2-3 літра рідини на добу – це може бути розбавлений водою сік цитрусових або інших фруктів. Можете додавати до води також м’яту. Їсти свіжі овочі, фрукти й зелень у спеку – дуже добра звичка.

Симптоми теплового удару:
– відчуття загальної слабкості;
– біль в голові і запаморочливість;
– прискорений пульс;
– блювота;
– температура, озноб, судоми;
– незважаючи на спеку, ви перестали пітніти, а шкіра гаряча і має температуру до 40 градусів;
– втрата орієнтації;
– нетипово блідий колір шкіри;
– сонячні опіки;
– втрата свідомості;
У таких випадках невідкладно телефонуйте до лікаря.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода