До дня села написали книгу

Володимир Чос, RSS,
Дата: 12-07-2016, 15:29

Побачила світ моя нова краєзнавча книга, яка називається «Петропавлівка від минулого до сьогодення». Це розповідь про історію села Петропавлівка Городищенського району від найдавнішого часу до наших днів. Село гордиться прекрасними людьми, своїм минулим і сьогоденням. Адже кожне покоління петропавлівців примножує славу свого рідного краю, своєї Батьківщини.
Обсяг книги 112 сторінок, є вклейка зі стародавніми чорно-білими і сучасними кольоровими фото. Тираж 500 примірників. Друкували у Черкасах в Юлії Чабаненко.

Кілька місяців тому до мене звернулися представники сільської ради і попросила написати історію їхнього населеного пункту. Який колись називався Трисаги, потім Свинарка, а з 1916 року – Петропавлівка. От до 100-ліття перейменування села, яке відзначатиметься 12 липня на день ушанування святих апостолів Петра і Павла, і потрібно було написати і видати книгу. Робота виявилася непростою, але дуже цікавою. Якісь матеріали у мене вже були, багато важливого познаходив у маловідомих стародруках. Спасибі сільраді – принесли багато газетних вирізок, давніх ксерокопій, рукописних спогадів та документів, віддрукованих ще на друкарських машинках. Нелегка праця було все те розібрати, упорядкувати, систематизувати, переписати!

До дня села написали книгу

Важливу допомогу у створенні книги надали: сільський голова Віталій Мажаренко, секретар сільської ради Людмила Бабич, голова ветеранської організації Віра Остапенко, учитель історії Світлана Константінова, директор сільського центру культури і дозвілля Олена Комісарчук. Мені дуже приємно, що сільська рада проявила ініціативу у створенні книги. Їм до рук потрапило одне з моїх попередніх видань, тож захотіли створити щось подібне і про Петропавлівку. Адже серед земляків є велике зацікавлення своєю минувшиною. Спонсорську допомогу у виданні книги надали: Петропавлівська сільська рада та фермери Іван Жуган і Віталій Бур'ян. Це вже дванадцята моя книжка. Від сільради отримав гонорар, букет квітів і в подарунок ікону ангела-охоронця з бурштину.
Сьогодні у Петропавлівці храмове свято і День села. Приїхало багато гостей з усіх усюд. До свята тут добре підготувалися – вулицям дали красиві назви і встановили нові таблички, упорядкували братські могили героїв Другої світової війни, провели ремонт церкви… Нинішня святкова програма дуже насичена. Зокрема, презентовано прапор, герб і гімн села, а також і мою книгу про Петропавлівку.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода