За два роки від черкаського бізнесу армія отримала понад 140 млн грн військового збору

За два роки від черкаського бізнесу армія отримала понад 140 млн грн військового збору

Законом України від 31 липня 2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», який набрав чинності з 3 серпня 2014 року, запроваджено військовий збір. Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Про це «Нова Доба» дізналася в ДПІ у м. Черкасах.

З моменту запровадження військового збору минуло два роки. Впродовж вказаного періоду платники м. Черкаси спрямували на підтримку української армії понад 140,2 млн грн цього платежу. Так, у серпні – грудні 2014 року було сплачено понад 20,8 млн грн збору, у 2015 році – майже 69,8 млн грн. Станом на 9 серпня 2016 року черкаський бізнес вже сплатив понад 49,6 млн грн військового збору. Про це повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов\’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x