Якою була радіаційна обстановка в області у вересні

Дата: 5-10-2016, 19:35

Якою була радіаційна обстановка в області у вересні
Упродовж вересня 2016 року радіаційна обстановка на території Черкаської області була стабільною. Про це свідчать результати щоденних вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання, далі по тексту гамма – фон, метеостанціями області.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, останніми роками гамма – фон формується в основному природними радіонуклідами. Проте, найбільші значення, до сих пір, фіксуються на територіях, що були забруднені радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Гідрометеослужба контролює рівень гамма - фону на територіях, де розташовані метеостанції. Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

За даними метеостанцій, добові значення гамма фону в вересні коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 16 мкР/год було зафіксовано у м. Каневі 8 вересня.

Середні значення гамма – фону за вересень були такими:
11 мкР/год – у місті Золотоноша;
12 мкР/год – в містах Чигирин та Черкаси.
13 мкр/год – в с. Озірна Звенигородського району та містах Сміла, Умань.
14 мкр/год – в місті Канів.

Упродовж останніх років середні значення гамма випромінювання по всім вище вказаним населеним пунктам в основному стабільні. Проте, не виключена ймовірність окремих коливань радіоактивності приземної атмосфери, що можуть виникати внаслідок небезпечних та стихійних метеорологічних явищ, антропогенних факторів на тлі залишкового Чорнобильського забруднення.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода