У Черкасах вшанували ветерана журналістики

У Черкасах вшанували ветерана журналістики

Черкаський обласний краєзнавчий музей підготував виставку «Ветеран черкаської журналістики П.М. Жук (13.07.1930-9.12.2018)» з нагоди 90-річчя від дня його народження. Повідомляють в пресслужбі Черкаської обласної ради.

Жук Петро Миколайович народився 13 липня 1930 року в селі Добровілля Близнюківського району Харківської області. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету (1954). Член НСЖУ з 1957 року. Заслужений журналіст України.

У Черкасах вшанували ветерана журналістики

На журналістській роботі з 1954 року: кореспондент обласної газети «Черкаська правда» (нині «Черкаський край»), завідувач відділу обласної газети «Молодь Черкащини», з 1966 до 1970 – її редактор. З 1970 року – власний кореспондент республіканської газети «Радянська Україна» по Черкаській і Кіровоградській областям. Друкувався у всеукраїнських часописах «Вітчизна», «Дніпро» «Україна», «Радянська жінка», республіканських і союзних виданнях та виданнях Канади, США, Аргентини, Італії. З 1993 року – керівник редакційно-видавничої групи науково-документального видання «Реабілітовані історією. Черкаська область». Під його безпосереднім керівництвом та за багатьма його особистими краєзнавчими розвідками побачило світ 10 томів всеукраїнського видання про жертв політичних репресій, що є одним з найбільших доробків з усіх областей України.

П.М. Жук є автором півдесятка книг, співавтор, укладач – понад 40. Основні теми його наукових пошуків та публікацій: проблеми економіки та культури краю, історія становлення та утвердження української державності, пам\’ять про видатних уродженців Черкащини, Праведників народів світу, розвиток цукроваріння, садівництва, збереження промислів, пам\’яток архітектури і культових споруд, повернення чесних імен багатьом жертвам політичних репресій в Україні.

Петро Миколайович відомий в історії черкаської журналістики як колега та щирий друг журналіста й поета Василя Симоненка. Завдяки його ініціативі зроблено чимало для увічнення пам’яті поета: збудовано надмогильний пам\’ятник, відкрито єдиний в Україні літературно-меморіальний музей Василя Симоненка при редакції газети «Черкаська правда». Петро Жук є упорядником та ініціатором видань творів Василя Симоненка: «Твори у двох томах» (2004), «Зажинок» (2011), «Цар Плаксій і Лоскотон. Твори для дітей», факсимільного видання «Кобзаря» Т.Г.Шевченка коштом Платона Симиренка, про друк якого мріяв Василь Симоненко.

Мав багато відзнак. Дипломант «Золотого пера» НСЖУ, перший лауреат обласної журналістської премії імені Аркадія Гайдара.

Був і залишається у пам\’яті багатьох колег і друзів прикладом щирості, розуму, відповідальності, невтомного пошуку та журналістської майстерності.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x