Життя за кордоном – спасіння від всіх проблем?

Життя за кордоном – спасіння від всіх проблем?

Чотири роки я прожив за межами України. В 16 років я чітко вирішив, що треба переїжджати і шукати кращого життя. Тоді мені здавалося, що в нашій країні все дуже погано і я знайду «ману небесну» за кордоном.

У 16 у тобі грає максималізм, ти думаєш, що там краще, там яскравіше, там всього більше. Весь 11 клас я вчив англійську і польську, бо за моєю ідею Польща мала стати моєю першою сходинкою до «Американської мрії», а далі буде більше.

Мови мені давались завжди легко, хоч багато речей мені завадили, наприклад лінь або ж гормони. Все-таки в 16 ти більше хочеш розвлікухи, ти хочеш бути королем світу, а не оці всі підмети-присудки. Отже, вивчивши мову і склавши іспити для вступу, я втрапив до міста Легніца.

Чесно скажу, все було по-новому, по-крутому, але я швидко зрозумів, що різниця не настільки велика. Університет в мене був хороший державний, але не скажу, що наші університети гірші. Студенти і студентське життя таке самісіньке, як і в Україні. Вечірки, похмілля, лекції – і так по колу.

Кохання, друзі, проблеми, перша робота все це наводило мене на думку, що я проміняв шило на мило. Тому по завершенню бакалаврату було зовсім не зрозуміло, а що мені тут робити, чужому? Всі друзі пороз’їжджались по домівках, все кохання пройшло або ж загубилось, а я отримав диплом і шукав якусь роботу.

Ясна справа, що двадцятирічного українця, для якого треба робити робочу візу і няньчитись з ним, брали тільки на місця для різноробочих. А в мене ж амбіції, я не хочу на фабрику або клубніку. Отак після пари співбесід, які я пройшов досить успішно і вже віддавав документи для оформлення, коли бачили мій паспорт із тризубом, то казали: «ми вам передзвонимо». Я плюнув і вирішив шукати план відступу з Польші кудись далі. Кудись, де ще цікавіше!

Так був знайдений конкурс на можливість навчання в Китаї. Написав наукову роботу. Здав англійську. Мене прийняли. Радості не було меж. Я вже думав, що ось воно! Тут буде краще!

Прощаючись із життям у Польші, я розумів ще більше.

Після того, як витримав жахливий переліт авіакомпанією МАУ та прочекав на наступний рейс, замість години, цілих дванадцять, я був на місці.

Проблеми почались не відразу. Крутий гуртожиток. Всі привітні. Ну, не можна виходити з кампусу після 10, ну що тут такого? Та тільки такий тотальний контроль виявися у всьому. Адже ти повинен жити тільки так, як тобі пропонує КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ КИТАЮ. Це я мовчу про те, що за день від різних викладачів і від нашого куратора, я чув по сто разів, як «загніває запад і цвіте комунізм». Ну, до цього звикаєш, плюс супер крута тусовка в гуртожинку із розумних людей з різних кінців планети насправді надихає. І все б нічого, якби в один момент вся ця тусовка не почала розуміти, що тут ми потрібні просто для показухи, що б всі думали, що Китай крутий.

Потихеньку це розуміння, що ми солов’ї в золотій клітці, почало дуже тиснути. Навіть для того, щоб на канікулах поїхати подорожувати Китаєм, треба було в кожному місті відзначатись в поліції і пояснювати, що ми тут робимо і як довго будемо. Сказати, що це напрягало, нічого не сказати. Плюс за нами була невеличка сліжка від місцевого КГБ. Ну, просто, дуже маленька можливість, що по всьому Шанхаю, а там, на секундочку, 36-мільйонів жителів, буде ходити один і той самий китаєць. Ми потім запитали в нашого куратора і він нам просто в лоб сказав: «Так то ж поліцейський стежив, що б ви не наробили дурниць. Коротше кажучи, я почав планувати від’їзд. А куди? Де я можу бути потрібним? Додому? Ану ризикну, може там і не погано.

І знаєте, не погано. Так, є мінуси, є корупція, є погані люди, але це є скрізь, а настільки добрих і рідних людей, як в себе на батьківщині, ти все одно ніколи не знайдеш. І отак приїхавши і трошки похандривши, я зрозумів одну річ: «Американську мрію» можна будувати і в Черкасах! Головне, щоб голова була на місці. Тож, шукайте своє щастя не десь там далеко за бугром, а насамперед у себе в голові.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x