У Черкасах онлайн визначають почесного громадянина області

У Черкасах онлайн визначають почесного громадянина області

Обласна рада запроваджує онлайн-голосування аби почути думку громади для визначення кандидата на звання «Почесний громадянин Черкащини». Повідомляють в пресслужбі установи.

– Наразі до обласної ради надійшли клопотання про трьох претендентів: головний енергетик ДП «Черкаський облавтодор» Микола Рибій, заступник голови Черкаського обласного товариства політв’язнів та репресованих Анатолій Василенко та Олімпійський чемпіон із веслування на каное Андрій Хіміч. Цьогоріч визначення претендента відбудеться за встановленою процедурою під час роботи постійних комісій та сесії обласної ради. Але я хотів би почути думку громадськості з цього приводу і донести її до членів комісій. Тож, пропоную черкащанам визначити кандидатуру, яка на їхню думку гідна звання «Почесний громадянин», – прокоментував голова обласної ради Анатолій Підгорний.

За його словами, якщо таке голосування буде репрезентативним, то вноситиметься пропозиція щодо зміни умов визначення переможця до відповідного положення.

Детальніше про кандидатів:

1. Василенко Анатолій Семенович – народився 1964 року в Смілі, опікується роботою всеукраїнських, обласних та міжнародних громадських організацій українського козацтва, політв\’язнів та репресованих, людей з інвалідністю тощо. Завдяки його наполегливим зверненням, та діяльності громадських організацій під його керівництвом відроджені та збережені пам’ятки історії Холодного Яру, відремонтовано багато храмів УАПЦ, УПЦ. З 2001-2010 рр. увічнена пам’ятними знаками та хрестами пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій в усіх містах та районах Черкащини.Значна частина з цих пам’ятників виготовлена за кошти самого Василенка й меценатів. За його зверненнями до органів державної влади організована дослідницька робота під час формування видань “Голод на Черкащині” та “Реабілітовані історією”. Також має низку почесних грамот, нагород та відзнак всеукраїнського, обласного та міжнародного рівня.

2. Рибій Микола Михайлович – народився 1952 року в Харківській області. Всю трудову діяльність віддав розвитку електроенергетики Черкаського краю та дорожньої галузі. Микола Михайлович вперше на Черкащині розробив та запровадив проєкти електротехнологій, які зменшили викиди твердих забруднюючих речовин більше, ніж на 200 тонн в рік та понад 50 тонн газоподібних речовин на рік. Щорічний економічний ефект склав понад 35 млн грн. За його ініціативою та під керівництвом збудовані асфальтобетонні заводи, трансформаторні підстанції, виробничі бази на електроенергії з переробки органічних в’яжучих матеріалів. Також черкащанин є автором посібників із електроенергетики. Його “Систему оперативного обслуговування електроустановок” визнали кращою на всеукраїнському конкурсі “Лідер паливно-енергетичного комплексу-2010” і рекомендована до практичного запровадження всім споживачам незалежно від відомчої належності. Він єдиний в Україні, хто має Почесне звання “Заслужений енергетик України”. Також Микола Михайлович пише пісні, музику, є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів.

3. Хіміч Андрій Іванович – народився 1937 року в Чернігівській області, навчався у Черкаському педагогічному інституті. Після інституту працював у Черкаській ДЮСШ і тренером із веслування ЦР ДСТ “Авангард”. У складі збірної СРСР виборов золоту медаль у змаганнях із веслування на каное під час Олімпійських ігор у Токіо. Був тренером збірної СРСР, а згодом і збірної Болгарії з веслування на байдарках і каное. З 1985 року переїхав у Чорнобай і працював тренером секції веслування понад 10 років. У березні 2017 року отримав нагороду в номінації “Спортивна слава України”. Олімпійське “золото” Андрія Хіміча – перше і поки що єдине на Черкащині, також має статуетку “спортивного Оскара”.

Проголосувати можна за цим покликанням

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x