Починаємо «Добу»

Починаємо «Добу»

Дата:

258 – архідиякон римської християнської громади Святий Лаврентій під час гонінь, влаштованих імператором Валеріаном, був спалений в Римі на повільному вогні.

1498 – італійський дослідник на англійській службі Джон Кабот отримав нагороду в 10 фунтів за відкриття Канади від свого сюзерена.

1500 – португальський мореплавець Діогу Діаш відкриває острів Мадагаскар.

1539 – французький король Франциск I замінив латинську мову на французьку як державну.

1792 – революціонери беруть штурмом палац Тюїльрі, проводять арешт короля Людовика XVI – і це тільки початок Великої Французької революції.

1809 – Еквадор оголосив про незалежність і відколовся від Іспанії, хоча повний суверенітет країна закріпила тільки в 1822 році.

1911 – палата лордів Великобританії втратила права абсолютного вето.

1913 – закінчилася Друга балканська війна між Болгарією, Румунією, Сербією, Чорногорією і Грецією.

1966 – Центральний банк США припинив випуск банкнот номіналом 2 долари.

1985 – аварія ядерної енергетичної установки на атомному підводному човні Тихоокеанського флоту СРСР (постраждало більше 300 чоловік, з огляду повної засекреченості точні масштаби трагедії складно оцінити).

 

Сьогодні відзначають Всесвітній день лева, День гаражних розпродажів, Лінивий день.

 

10 серпня народилися:

1397 – імператор Священної Римської імперії Альберт II (перший з династії Габсбургів, який об’єднав під своєю владою Австрію, Чехію, Угорщину і Німеччину).

1839 – російський фізик Олександр Григорович Столєтов (відкрив перший закон фотоефекту).

1865 – російський композитор Олександр Глазунов.

1874 – 31-й президент (1929-1933) США Герберт Гувер (раніше займався спекуляціями на ринку нафти, виступав за невтручання у Другу світову війну, реабілітувався в очах громадськості тільки під кінець свого життя).

1959 – американська кіноактриса Розанна Аркетт (зіграла одну з ролей в культовому фільмі «Кримінальне чтиво» режисера Квентіна Тарнтіно).

1971 – знаменитий ірландський футболіст Рой Кін (найбільшу популярність здобув, виступаючи за англійський клуб «Манчестер Юнайтед»).

 

За православним календарем Смоленської ікони Божої Матері “Одигітрія” (Провідниця); апостолів від 70-ти Прохора, Никанора, Тимона і Пармена дияконів.

Іменини відзначають Анастасія, Антоніна, Василь, Олена, Юхим, Іван, Ірина, Мавра, Мойсей, Никанор, Микола, Павло, Прохор, Юліан.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x