Комісія держпраці знову перевірятиме, де інфікувався коронавірусом покійний черкаський лікар Олег Гайда

Комісія держпраці знову перевірятиме, де інфікувався коронавірусом покійний черкаський лікар Олег Гайда

Вже протягом тривалого часу рідні черкаського хірурга Олега Гайди не можуть отримати обіцяну владою компенсацію лікарям, які постраждали від коронавірусу під час виконання професійних обов᾿язків. Нещодавно після чергового засідання було прийнято остаточне рішення таки визнати, що хірург, який до останнього перебував на робочому місці, інфікувався таки в лікарні. Та, як виявилося, цього ще було замало. Комісія Держпраці по новому засідатиме і перевірятиме, чи черкаський лікар Олег Гайда заразився COVID-19 на роботі чи ні. Про це «Прочерку» повідомив син померлого лікаря, лікар-хірург Третьої міської лікарні Ігор Гайда.

 

– Фонд соціального страхування вважає, що недостатньо доказів, паперів тощо і дав звернення на Держпрацю, щоб знову засісти і розглянути це питання. Держпраця могла б і відмовити, але вона не відмовила. От організовують нову комісію у вівторок. Вони мене запевняють, що все гаразд, але сам факт це дуже неприємно. Знущаються, прикриваючись бюрократією, – зазначив Ігор Гайда.

 

Колишній перший заступник міського голови Черкас, який відповідав за питання медицини з 2010 по 2014-й рік, Віктор Беззубенко обурений цинізмом чиновників.

 

– Продовжується знущання не просто над пам’яттю одного лікаря, а над всіма лікарями. Зарані відомо, що довести те, що вони розслідуватимуть неможливо, але по новому будуть робити комісію, щоб перекладати бумажки. І це знущання над всіма лікарями країни, я вже мовчу про пам’ять нашого лікаря Гайди. Кожна родина, у якій помер лікар, має доводити, чи не заразився часом лікар на роботі. Шановні, йдучи на роботу, лікар вже наражається на небезпеку, це як військовий, що йде на фронт. Така небезпечна робота вже має бути в пошані у суспільстві і на особливому рахунку в держави! – обурюється Віктор Беззубенко.

 

Нагадаємо, як раніше повідомляла директор Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна:

– З’ясувати, де саме відбулося інфікування, у нас неможливо. Якби людина перебувала в замкнутому просторі, не ходила в магазин .не їздила в транспорті, а лише перебувала в лікувальному закладі, тоді б ми говорили, що це виключно інфікування в медичному закладі. Коли ж людина бувала вдома, в магазині, інших місцях, то можна припустити, що інфікування могло мати місце де завгодно. Проте справа не в цьому. Тут треба дивитися на те, наскільки це пов’язано з професійними обов’язками.

 

За словами Світлани Волгіної, у кого з громадян є певна професійна діяльність, пов’язана з конкретними чинниками в роботі, той вже в групі ризику. Іншими словами, медики фактично на передовій і вже є в групі ризику, бо постійно контактують з потенційними хворими.

 

«Увага всім медичним працівникам!!! Знайте, держава чхати на Вас хотіла. Таке відношення до нас є показником неповаги і байдужості. Цікаво, а як ми можемо це змінити?» – пише син покійного Ігор Гайда на своїй сторінці в Фейсбук.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x