На Черкащині проведуть військово-історичну реконструкцію

На Черкащині проведуть військово-історичну реконструкцію

Науково-краєзнавча конференція «Уманщина в подіях української революції 1917-1921 років» та військово-історична реконструкція відбудеться в Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура» 8 листопада. Про це повідомляє Пресслужба ОДА.

Обидві події присвячені 100-річчю Легедзинського антибільшовицького повстання під керівництвом голови підпільного Уманського повстанкому, отамана – Петра Дерещука, яке відбулося 10 листопада 1920-го року.

За історичними джерелами, повстання охопило чотири села сучасного Тальнівського району та одне – Новоархангельського. Основні сутички між повстанцями (біля 4-х тисяч осіб) та частинами Червоної армії, що дислокувалися в Умані, відбулися на околицях Легедзиного та в самому населеному пункті.

Повстанці проти ворожої кінноти активно використовували землеробські кінні борони – як заслін. Їхня кількісна перевага не могла компенсувати стрілецьке озброєння червоних частин. Повстання закінчилося поразкою (загинуло до 250 повстанців, у заручники взяли 100 підлітків, у Легедзиному спалили 20 осель «петлюрівських активістів», в інших повсталих селах – по 10).

До військової реконструкції планують залучити у межах 80 осіб з відповідних клубів Києва, Одеси, Вінниці, Кам’янця-Подільського.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x