До 3 вересня на Черкащині – надзвичайна пожежна небезпека

До 3 вересня на Черкащині – надзвичайна пожежна небезпека

На Черкащині утримується спекотна, сонячна та суха погода. Середній температурний фон на 6-7º вище норми, а денні максимуми досягають 31-34º. Максимальна швидкість вітру 7-14 м/с. Мінімальна відносна вологість повітря знижувалася до критичних значень 20-30 %. Про це повідомляють у Черкаському гідрометцентрі.

Висока температура повітря, відсутність ефективних дощів, низька відносна вологість повітря (менше 30 % в денні години), суховії, сприяють висушуванню верхнього шару ґрунту та утриманню показника горимості у лісах на рівні надзвичайних значень.

За прогнозом, 1 вересня на Черкащині пожежна небезпека 5 класу (надзвичайна).

Черкаський гідрометцентр нагадує: у зв’язку із сухою спекотною погодою, в екосистемах області спостерігається надзвичайна (5 клас) пожежна небезпека. За таких умов надто високий ризик виникнення пожеж. Забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, де жнива закінчилися. Спалювання стерні та залишків соломи веде до забруднення повітря залишками горіння, вигорання прилеглих лісосмуг, пожеж у лісових масивах, знищення унікальної рослинності, завдає значної шкоди мікрофлорі ґрунту та призводить до підвищення в ньому вмісту забруднюючих речовин.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x