Черкащина планує стати учасником пілотної програми трансплантології

Черкащина планує стати учасником пілотної програми трансплантології

   Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук із робочим візитом відвідав Черкаський обласний кардіологічний центр. Під час зустрічі обговорили питання розвитку трансплантології органів та покроковий механізм її реалізації. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

– Заклади нашої області можуть мати ліцензію для проведення трансплантації. У світі вже понад мільярд людей вижили завдяки пересадці органів. Україна на правильному шляху і активно рухається в цьому напрямку. Нині є чіткий план розвитку: на 2020-ий рік передбачено 112 млн грн на трансплантацію органів і тканин, розроблена пілотна програма. Черкащина – має стати однією із учасників цієї програми, – зазначив Сергій Сергійчук.

Із керівницею закладу Світланою Журбою та фахівцями кардіоцентру обговорили потребу щодо відкриття ще двох операційних та добудови кардіохірургічного комплексу. Це не лише збільшить кількість оперувань, а й дозволить проводити трансплантації серця. Сергій Сергійчук також оглянув недобудований корпус. За словами очільника ОДА, проєктно-кошторисна документація потребує коригування, тому це завдання №1. Далі – подання проєкту на конкурс ДФРР.

– Нещодавно заклад надіслав документи МОЗ України для отримання ліцензії на проведення трансплантації серця. Саме пересадка органів і тканин є дієвим і, зазвичай, єдиним засобом порятунку життя і відновлення здоров’я у випадках, коли інші методи лікування неможливі. Щороку в Україні потребує трансплантації близько 5 тисяч людей, але пацієнти змушені робити операції за кордоном. Тому маємо досягти «трансплантаційної незалежності», – наголосила Світлана Журба.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині». Мета Закону – забезпечити побудову дієздатної та ефективної системи трансплантації в Україні й погодити національне законодавство з міжнародними актами у цій сфері. У Міністерстві охорони здоров’я України створено підрозділ з розвитку трансплантології.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x