Уряд зазначив, як дотримуватися протиепідемічних заходів під час виборів

Уряд зазначив, як дотримуватися протиепідемічних заходів під час виборів

Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня. Про це інформує веб-портал органів виконавчої влади України.

Документ передбачає опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій. На вході до кімнати виборчої комісії та приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

У приміщеннях нанесуть розмітку, яка вказує на дотримання дистанції не менше одного метра. Потоки виборців на вхід та на вихід будуть розділені. Зокрема, в залі одночасно перебувати можуть не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання, сидіти на відстані не менше одного метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Виборці повинні обробити руки засобами дезінфекції перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Стільці, столи, меблі повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використовувати тканину на столах не дозволяється. Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікувальними засобами потрібно проводити не рідше одного разу на дві години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на чотири години.

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. А також після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Слід зазначити, що засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ.

У випадку виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, інші представники можуть продовжувати виконувати свої функції за відсутності симптомів респіраторних захворювань.

Після завершення підрахунку голосів, передання протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії здійснюють остаточну дезінфекцію.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x