Максим Степанов пояснив алгоритм госпіталізації хворих на COVID-19

Максим Степанов пояснив алгоритм госпіталізації хворих на COVID-19

Чіткий алгоритм дій у випадку появи симптомів COVID-19 затверджений в Україні. Інструкція не передбачає особисте звернення хворих до медичних закладів. Про це поінформував Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 19 вересня.

– Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та перебувати в черзі. Фахівці не радять це робити, – зауважив очільник МОЗ.

Максим Степанов пояснив, що саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації у процесі телефонного опитування хворого.  Медик також повинен скерувати до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару ухвалюють залежно від перебігу хвороби. Хворим із легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами Міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти – перебіг хвороби має легку форму або відбувається безсимптомно.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x