В ОДА обговорили організацію та проведення виборів під час карантину

В ОДА обговорили організацію та проведення виборів під час карантину

Засідання робочої групи ОДА щодо організації та проведення місцевих виборів відбулося 16 жовтня в Черкаській обласній державній адміністрації. Нараду провели за участі заступника голови ОДА Романа Карманніка. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Механізм здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів під час карантину прописаний у відповідному  Порядку Постанови КМУ № 641 від 22 липня цього року. Основні аспекти озвучила головна санітарна лікарка області, в.о. директора Черкаського обласного лабораторного центру МОЗУ Людмила Кравченко.

– Перед початком роботи голова окружної, територіальної, дільничної виборчої комісії (заступник голови виборчої комісії/секретар комісії чи визначена відповідальна особа) проводить опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг:

– усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій, перед входом до таких приміщень;

– усім особам, які беруть участь в організації голосування виборців за місцем перебування;

– залученим до виконання обов’язків під час виборчого процесу поліцейським, працівникам органів, закладів, установ, на території яких розташовані приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій, – зазначила головна санітарна лікарка.

Людмила Кравченко також поінформувала про рекомендації щодо обмеження масових заходів у закритих приміщеннях та дотримання протиепідемічних заходів виборцями.

Останнім, зокрема, необхідно:

– обробити руки дезінфікуючими (антисептичними) засобами перед входом до приміщення для голосування та після виходу з нього;

– перебувати у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, таким чином, щоб були прикриті рот та ніс. Члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи;

– мінімізувати час перебування у приміщенні для голосування;

– утриматися від відвідування приміщень для голосування разом з дітьми;

– після виходу з приміщення для голосування залишити одноразові рукавички, інші одноразові засоби індивідуального захисту в контейнерах/урнах для централізованого збору та утилізації використаних засобів індивідуального захисту;

– за можливості для здійснення голосування використовувати особисту ручку.

Також під час засідання обговорили низку інших питань, а саме: забезпечення громадського порядку на дільницях, безпеки виборців і членів виборчих комісій, охорону виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації, облаштування й адаптації приміщень, які надаються виборчим комісіям, для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Як зауважив заступник голови ОДА Роман Карманнік, цьогорічний виборчий процес відбувається під час карантину та складної епідеміологічної ситуації, у зв’язку з поширенням COVID-19.

– Насамперед, нам необхідно спільними зусиллями забезпечити гарантії прав громадян на участь у виборах і головне в безпечних умовах, – сказав Карманнік.

Нагадаємо, нині в області створено 73 територіальні виборчі комісії (ТВК) та 480 виборчих округів, також функціонує 1086 дільничних виборчих комісій (ДВК). Із них 29 – спецдільниці.

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x