Жодного шкідливого виробництва у Черкасах не буде!

Жодного шкідливого виробництва у Черкасах не буде!

На «таємних слуханнях» в ОДА чинний міський голова Анатолій Бондаренко оголосив категоричну думку громади

У Черкасах не буде жодного шкідливого виробництва, в тому числі заводу з переробки небезпечних відходів. Таку категоричну думку громади на “таємних” слуханнях в Черкаській ОДА 20 жовтня висловив міський голова Анатолій Бондаренко та депутати міської та обласної рад Черкащини.

У сесійній залі Черкаської обласної ради відбувся захід, який офіційно називався відкриттям засідання Національної платформи «Перспективи розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів». А, по суті, це були завуальовані громадські слухання щодо побудови підприємством «Укравіт» заводу з утилізації небезпечних відходів.

За інформацією із сайту самого ж «Укравіту», підприємство збирається спалювати пестициди та фреон, і вже навіть отримало з Європи відповідне обладнання. І хоч екологічність подібних технологій ставлять під сумнів самі ж європейці, повсюдно протестуючи проти подібних заводів у себе − у Черкасах лінію збирались змонтувати без громадських слухань та оцінки фахових екологічних організацій.

Міська влада завжди була, є і буде на стороні мешканців Черкас. Організатори про це знали і не запросили а ні міського голову, а ні представників громадських організацій Черкас. Бо ж тут мав бути виключно «потрібний народ» і одобрямс.

«Надзвичайно неприємним є те, що ці слухання, цей захід проходить у стінах Черкаської ОДА і без участі депутатів обласної і міської рад, яких ніхто не запрошував. Тут приїхали люди з Києва і розказують, що мають робити в Черкасах. У робочий час голова адміністрації Сергій Сергійчук бере участь у заході, що, по суті, є агітацією за кандидата на посаду міського голови від “Слуги народу” Віталія Ільченка», – виступив перед присутніми міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який неочікувано для чиновників ОДА прийшов на зустріч, бо вважає, що для захисту інтересів громади Черкас йому не потрібні ні запрошення, ні дозволи.

Анатолій Бондаренко наголосив, що у резолюції цього зібрання від 20 жовтня, яку збирались прийняти на засіданні, написано чітко про розміщення на території міста Черкаси заводу по утилізації фреону та інших небезпечних відходів. Однак з 1 жовтня 2019 року набрали чинності нові ДБН планування та забудови, і згідно пункту 14.2 державних будівельних норм розміщення підприємств та виробництв певного класу шкідливості в межах населених пунктів не допускається.  Відповідно до наказу міністерства охорони здоров’я  “Про затвердження державних санітарних правил” не дозволяється будувати у межах населених пунктів сміттєспалювальні заводи.

«Тому враховуючи це, підкреслю для всіх – на території міста Черкаси заборонено будь-яке розміщення підприємства з переробки відходів. Щоб ви тут не планували – ніякого шкідливого виробництва у адміністративних межах Черкас ви не збудуєте!

Я думаю, на цьому дискусія закінчена. Лист з зазначенням законодавчих норм я вручаю Віталію Ільченку, і я думаю, що ваша діяльність на території вашого підприємства має розслідуватись правоохоронними органами, як діяльність з порушеннями містобудівного законодавства. Ніколи в житті громадяни Києва, які тимчасово займають посади у нашій області, не будуть розповідати нам, черкащанам, що нам робити в нашій області”, – жорстко підкреслив Бондаренко.

За словами очільника Черкас, весь текст відповідної резолюції вражає цинізмом, бо в ній пропонують розробити та затвердити постанову Кабінету міністрів щодо надання Черкаському регіону зони пріоритетного розвитку та введення в експлуатацію індустріального парку перероблення відходів, як пілотного проекту. Саме такими красивими фразами “слуги” замаскували позбавлення громад області закріпленого в законодавстві права погоджувати чи не погоджувати будівництво на своїх територіях різних підприємств. А саме це право вважається одним із непорушних стовпів демократії.

«Черкащина – це край Богдана і Тараса, а не могильник відходів з усієї України та навколишніх держав. Тут жити нашим дітям, тут нам працювати, і ми відстоїмо наше місто», – різко додав Бондаренко. І його виступ присутні на заході зустріли оплесками.

Варто зазначити, що слова міському голові та депутатам міської ради намагались не дати.

Головуюча на заході очільниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко вимагала від працівників обласної ради вимкнути пряму трансляцію виступу, щоб черкащани, які слідкували за заходом онлайн, не почули відмінної від «затвердженої лінією партії» думки і справжнього ставлення громади до подібних викрутасів “Слуг народу”. Вона взагалі поводилась у досить дивній манері, дозволяючи собі некоректні до черкащан висловлювання, мовляв, «на щастя, до 25 жовтня лишилося кілька днів», натякаючи, в очевидь, що після виборів запанує «їхня» влада, і тоді з думкою пересічних людей вже ніхто не буде рахуватися.

Проте, заїжджі екологи чи «інвестори» навряд чи знають черкасців так −  як представники місцевої влади. Ентузіазм у пропихуванні шкідливого заводу мав би трохи спасти після того, як петицію про заборону будівництва на сайті Черкаської міської ради містяни підписали за добу. Приклад попередніх владних режимів, які намагались ламати черкащан через коліно, мав би дечому навчити нинішніх керовників. Бо ж навіть остання Революція Гідності розпочалась саме з Черкащини, з мовного майдану. Тому на місці «Слуг» демонструвати свою зверхність та вседозволеність у такий відвертий спосіб і з такого неполітичного питання є зневагою до нас черкащан.

Варвара Горова

 

*Політична реклама

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x