В Україні виділили понад один млрд грн для збільшення кількості тестувань на COVID-19

В Україні виділили понад один млрд грн для збільшення кількості тестувань на COVID-19

Кабінет Міністрів України додатково спрямував майже 1,3 млрд гривень на збільшення кількості тестувань на COVID-19. Це дозволить проводити ще 1 млн тестів на місяць. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов у Верховній Раді України.

– Уже є рішення Кабінету Міністрів щодо виділення додаткових 1,259 млрд гривень саме на процес тестування. Зокрема, 1 млрд гривень скерують на закупівлю тестів на виявлення антигена до SARS-CoV-2. Це дозволить робити ще 1 млн тестів на місяць. Майже 213 млн гривень передадуть для розбудови лабораторних потужностей в комунальних закладах, із метою збільшення тестування методом ПЛР в лікарнях, – зазначив очільник МОЗ.

Він наголосив, що за останні 7 місяців МОЗ змогло в екстреному порядку створити лабораторні центри фактично з нуля. Міністр нагадав, що на початку епідемії в країні проводили лише 200 тестів на добу.

– Ми виходимо на заплановане збільшення кількості ПЛР-тестувань до 50 000 на добу. Зараз їхня кількість сягає понад 47 тисяч. Нагадую, що на початку епідемії робилося лише 200 тестів на добу. Наша наступна мета – це 75 тисяч ПЛР-тестів щодня, – поінформував він.

За словами Максима Степанова, нині вже закуплені потужні прилади для проведення ПЛР-діагностики, станції для автоматичної екстракції РНК коронавірусу. Зокрема, випробування завершили, натомість розпочали впровадження українських тест-систем на визначення методом ІФА антигену до SARS-CoV-2.

 

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x