У Черкасах уперше провели операцію з трансплантації нирок (ВІДЕО)

У Черкасах уперше провели операцію з трансплантації нирок (ВІДЕО)

У Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше відбулася родинна пересадка нирки. Провів операцію завідувач обласного центру пластичної реконструктивної
та малоінвазійної онкоурології Черкаського онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску разом із колегами. Трансплантація відбулася в межах пілотного проєкту. Профінансована за рахунок держави. Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Черкащанин Дмитро Ткаченко півтора року перебував на гемодіалізі. За допомогою цієї процедури його кров очищували від азотистих шлаків, що акумулюють в організмі й спричиняють негативні зміни самопочуття і стану організму. Цей метод лише частково заміщає ниркову функцію, він не здатний повністю відтворити функцію здорових нирок.
Родина Ткаченків отримала можливість взяти участь у пілотному проєкті та провести трансплантацію на Черкащині. Донором стала мама Дмитра – Тетяна Ткаченко.

На першому етапі операції виконали забір нирки в донора сучасним малоінвазивним методом це було лапароскопічне видалення донорської нирки. Під час трансплантації нирки важливим завданням лікарів було не пошкодити орган і зберегти максимальну довжину судин, аби їх вистачило для імплантації органу.
Життєдіяльність нирки лікарі підтримували за рахунок холодової ішемії. Її поклали до льоду і промивали спеціальним консервантом, який захищає нирку від пошкодження на клітинному рівні.

На операцію приїхали лікарі із Києва та Львова, аби поділитися досвідом з пересадки органів та ведення пацієнтів після операції.

Зараз пацієнт потребує ретельного догляду лікарів. Операція пройшла успішно, але найважчий, за словами фахівців, перші три місяці. Зараз триває курс лікування препаратами, адже важливо, аби організм пацієнта не сприйняв орган як чужий.

Очільник області Сергій Сергійчук приїхав до Черкаського онкодиспансеру, аби ознайомитися з матеріально-технічним та кадровим потенціалом закладу, а також подякувати лікарям за унікальну операцію.

Центр вже поступово готується до наступної трансплантації. За словами Романа Морару-Бурлеску в онкодиспансері створений лист очікування для посмертної пересадки.

Підготували матеріал: Дар’я Роженкова та Наталія Кузнєцова

Реклама

Реклама

5 1 голос
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x