У Черкаському обласному центрі служби крові зібрали 200 літрів «ковідної» плазми

У Черкаському обласному центрі служби крові зібрали 200 літрів «ковідної» плазми

Міністерство охорони здоров’я внесло у протоколи лікування коронавірусу український препарат «Біовен». Його планують додати в програму державних закупівель. Клінічні випробування показали, що він вчетверо зменшує смертність у важких пацієнтів. Раніше засіб застосовували при інфекційних захворюваннях.

− Завдяки «Біовену» пацієнт звільняє апарат штучної вентиляції легень на п’ять-сім днів раніше. А одужання настає на сім-дев’ять днів швидше, − говорить Костянтин Єфименко, президент фармацевтичної компанії «Біофарма», що розробила препарат.

«Біовен» виготовляють із імуноглобулінів − класу антитіл із плазми крові здорових людей. Вводили внутрішньовенно 66 пацієнтам, які отримували кисень через маску або апарат штучної вентиляції легень. Випробування тривали з травня по жовтень.

− На вірус засіб не впливає. Ми насичуємо імуноглобуліном організм, й імунна система перестає викидати прозапальні цитокіни надмірно. Завдяки цьому знімаються набряки, запалення, людина отримує можливість дихати, − говорить Андрій Рибаков, керівник управління клінічних досліджень.

Препарат застосовуватимуть при важких випадках Covid-19. Призначатимуть пацієнтам, у яких частота дихання − 30 і більше за хвилину, рівень насичення киснем крові нижче 90%, є запалення у легенях, потребують штучної вентиляції легенів.

Компанія також створює гіперімунний імуноглобулін. Його виготовляють із плазми людей, які перехворіли на Covid-19 і мають антитіла до вірусу. Зараз препарат випробовують на 500 пацієнтах. Перші результати очікують до кінця грудня.

− Гіперімунний імуноглобулін матиме велику перевагу. Його потрібно буде не більше трьох-чотирьох флаконів. А «Біовену» − 10–15. Коштуватиме так само − майже 10 тисяч гривень за штуку, − додав Костянтин Єфименко.

− Ефективність внутрішньовенного імуноглобуліну доведена при певних захворюваннях. Але є багато станів, за яких доцільність його використання поки що не підтверджена або взагалі спростована, − говорить Федір Лапій, столичний інфекціоніст. − Двоє людей із коронавірусом, які отримували імуноглобулін, померли. У групі, яка не отримувала його − восьмеро. Одного дослідження недостатньо для впевненості, що препарат працює і щоб вносити саме його в протоколи. Мають бути незалежні експертизи.

На початку травня у Черкасах відбулася перша в Україні донація плазми крові з антитілами до коронавірусу. Забір було здійснено в Черкаському обласному центрі служби крові «Черкаси-Плазма». Першою «ковідною» доноркою стала Юлія Кикоть − відома черкаська волонтерка. Відтоді у Черкасах було зібрано близько 200 літрів ковідної плазми. Уся вона буде використана для виготовлення гіперімунного імуноглобуліну. Дослідження щодо цього специфічного препарату наразі проходять у Європі, але сподівання на нього дуже високі.

Наші донори започаткували цілий флешмоб у соцмережах #одужав_сам_допоможи_іншому. Громадські діячі, активісти, лідери громадської думки, які донедавна не були донорами, але перехворіли на коронавірус, приходять, здають ковідну плазму та закликають це робити інших, аби швидше подолати епідемію Ковід-19 у світі, − розповідає керівник Черкаського обласного центру служби крові «Черкаси-Плазма» Ярослав Березань.

Донорів у Черкасах чекають за адресою: вул. Гоголя, 242. Компенсація за плазму, у якій виявлено антитіла до коронавірусу, становить 1000 грн. Дізнатися, чи є в крові антитіла, може кожен донор Черкаського обласного центру служби крові. Подібні ініціативи проводять також у плазмацентрах у Сумах, Дніпрі, Харкові, Києві, Конотопі та Шостці.

 

За матеріалом gazeta.ua

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x