На Черкащині посіяли 130 тис. га озимини

На Черкащині посіяли 130 тис. га озимини

В області посіяли більше 130 тис. га озимих зернових  культур та 8,1 тис. га озимого ріпаку. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Після припинення тривалої ґрунтової засухи наприкінці вересня – початку жовтня, вологозабезпечення всіх шарів ґрунту значно покращилося, створилися сприятливі умови для проростання зерна, формування сходів озимини на вже засіяних площах та подальшого росту і розвиткув

Активна вегетація озимих культур припинилась у звичайні строки, після стійкого переходу середньодобової температури повітря нижче +5° (11-12 листопада п.р.). Умови для загартування рослин у третій декаді листопада були малосприятливі, тож зимостійкість рослин формувалася пониженою. Водночас, ризиків для пошкодження рослин не було.

За висновками агрометеорологів Черкаського обласного центру з гідрометеорології, посіви озимих культур в області перебувають у значно кращому стані порівняно з 2019 році (обстежено 26 полів загальною площею 1762 га в 7 господарствах). На 48% площ засіяних 15.09-11.10 рослини знаходяться в оптимальній для перезимівлі фазі кущіння. На 35% площ більш пізніх посівів спостерігається фаза 3-й листок, на 27% – фаза сходів. Стан посівів добрий.

Подальший стан посівів озимих зернових культур буде повністю залежати від температурного режиму, наявності і величини снігового покриву та вимагає проведення постійного моніторингу, передусім у місцях із найбільшою ймовірністю прояву несприятливих явищ – райони південного та північного сходу Черкаської області.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x