Президент підписав закони для підтримки громадян і бізнесу під час карантину

Президент підписав закони для підтримки громадян і бізнесу під час карантину

Президент України Володимир Зеленський підписав закони для підтримки громадян та бізнесу під час карантину. Законодавчі ініціативи ухвалила Верховна Рада 4 грудня 2020 року. Про це поінформували в Офісі президента України.

Матеріальна допомога

Зокрема, відповідно до Закону «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання під час карантину» наймані працівники, ФОПи, а також люди, які мають загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу у розмірі 8 тисяч гривень.

Це відбудеться у випадку, якщо найманий працівник або ФОП втратив частину доходу через карантинні обмежувальні заходи, наприклад, якщо закрили місце робити або обмежили діяльність закладу, де працює людина.

Та, важливе уточнення: ФОПи не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності цим законом. Також, якщо у 2020 році сплатили ЄСВ за себе менше ніж за 3 місяці  або їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження.

Також одноразову матеріальну допомогу зможуть отримати суб’єкти господарювання, якщо вони через карантин були змушені скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників. При чому, розмір такої допомоги «визначається пропорційно робочому часу працівника, якого скорочено або заплановано скоротити, водночас через простій, та не може перевищувати 8 тисяч гривень на одного працівника».

Податкові послаблення

Інший закон пропонує зміни до Податкового кодексу, які також, за задумом президента, мають допомогти українцям пережити карантин. Так, у законі пропонують наступне:

– платникам податків спишуть податковий борг, якщо він не перевищує 3060 гривень і не був погашений станом на 1 листопада 2020 року;

– податковий борг платників податків — фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень, відтермінують до 29 грудня 2020-го;

– спишуть пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати податкового боргу;

– податкова не застосовуватиме заходи для стягнення боргу, якщо його сума не перевищує 3060 гривень;

– матеріальну допомогу не оподатковуватимуть податком на доходи фізосіб та податком на прибуток;

– платники єдиного податку I групи не сплачуватимуть цей податок у грудні 2020-го та в січні-травні 2021 року.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x