Міська влада Черкас передала обласному кардіоцентру обладнання

Міська влада Черкас передала обласному кардіоцентру обладнання

Унікальне медичне обладнання для ранньої діагностики захворювань серцево-судинної системи, зокрема, ішемічної хвороби серця та інфаркта міокарда – першим в області – отримав Черкаський обласний кардіологічний центр від міської влади Черкас. Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській міській раді.

Це – тредміл – високоточне обладнання, яке представляє діагностичну бігову доріжку у комплексі з численними датчиками, які прикріплюються на хворого, та передають усі показники його стану до комп’ютеру, який здійснює збір інформації та аналіз отриманих даних. Таким чином, шляхом мінімальних зусиль для пацієнтів кардіоцентру впродовж короткого проміжку часу здійснюється максимально точний та якісний діагностичний зріз стану їх серцево-судинної системи.

Міський голова Анатолій Бондаренко спільно зі своїми заступниками Станіславам Овчаренком, Романом Буданцевим та секретарем міської ради Олександром Радуцьким вручили документи на нове обладнання головному лікарю Черкаського обласного кардіологічного центру Світлані Журбі. А також – на власні очі переглянули особливості його роботи. Олександр Радуцький згодився особисто продіагностувати стан свого організму за допомогою тредмілу.

Як розповіла Світлана Журба, зручність використання такого апарату полягає в тому, що пацієнт просто йде біговою доріжкою, а лікар на комп’ютері відразу бачить його тиск і кардіограму. Крім того, апарат ідеально розрахований на індивідуальний підхід до кожного хворого, тобто враховує вік, стать, вагу та тип навантаження. На відміну від велотренажера, яким в кардіоцентрі користуються давно, тридміл дає більш точні показники, зберігає запис усіх результатів обстеження і суттєво полегшує і пришвидшує роботу лікарів.

Міський голова Анатолій Бондаренко наголосив, що для обласного центру надзвичайно важливо мати таке обладнання, яке дозволяє оперативно виявляти перші симптоми хвороб серця та запобігти їх подальшому розвитку та ускладненням. А отже – врятувати людські життя.

Адже з 5,5 тисяч пацієнтів, які щороку проходять крізь палати обласного кардіологічного центру, 40 відсотків – жителі Черкас.

– За прогнозами працівників кардіоцентру, за допомогою цієї діагностичної бігової доріжки можна обстежити до 3 000 пацієнтів за рік. Це перший і поки єдиний діагностичний апарат такого типу в області. І ми раді, що його придбали. Намагатимемося й надалі надавати підтримку центру, який, скажу відверто, на сьогодні демонструє дуже гарні показники роботи, – зазначив Анатолій Васильович.

За словами Світлани Журби, Черкаський обласний кардіологічний центр зі свого дня заснування приділяє велику увагу наданню медичної допомоги людям з хворобами серця: проводить чисельні операції на серці, у т.ч. на відкритому серці, лікує хвороби систем кровообігу тощо. Висококваліфіковані лікарі надають якісну кардіологічну та кардіохірургічну допомогу, адже вмілий спеціаліст-кардіолог – це не тільки досвідчений лікар, а й інколи єдиний шанс на життя.

– Наявність необхідного обладнання, впровадження сучасних методів лікування гострого інфаркту міокарда (фармакологічного – тромболізис, інвазивного – стентування коронарних артерій та поєднання фармакоінвазивного методу) дало змогу значно зменшити летальні випадки від гострого інфаркту міокарду в нашому кардіоцентрі. Приміром, якщо по Україні смертність від інфаркту становить 14%, то в нас, на щастя, всього 2,7%.Це за аналогією до європейських країн. І найголовніше в цьому питанні – саме точна діагностика і своєчасна медична допомога, – наголосила головний лікар.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x