У міжнародному фотоконкурсі обрали найкраще фото Черкащини

У міжнародному фотоконкурсі обрали найкраще фото Черкащини

В українській частині найбільшого міжнародного фотоконкурсу історико-культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» обрали найкраще фото Черкаської області. Про це інформує Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

Найкращим на Черкащині стало фото парку «Софіївка» з комплексом водойм, паркових будівель, споруд і скульптур в Умані. Автором світлини – Олександр Вовк.

Сергій Криниця, член журі, прокоментував цей знімок так: «Незважаючи на доволі таки розтиражований ракурс вдало підібрано час для фотографування. Початок золотої осені з його розмаїттям кольорів, цікаве небо, що відображається в ставі».

Парк «Софіївка» охороняють як пам’ятку садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX століть, пам’ятка паркобудування й архітектури України, музей природи і садово-паркового мистецтва. Щорічно його відвідують близько 150 тисяч людей.

Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2971 об’єкт. За всі роки конкурсу вже 1902 пам’ятки представлені фотографіями у Вікісховищі. У 2020-му за перемогу в номінації змагалися 52 автори.

Вони подали 2426 світлин 1032 пам’яток культури.

Мета проєкту – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. У 2020 році Україна посіла перше місце за кількістю поданих робіт — учасники подали понад 47 тисяч світлин та відео пам`яток культури України. Це рекорд за всі роки проведення конкурсу. Цьогоріч конкурс відбувся у 51 країні світу.

В Україні конкурс відбувся вже дев’ятий рік поспіль. За цей час учасники сфотографували понад 37 тисяч (41% від усіх об’єктів у конкурсних списках) пам’яток і завантажили понад 320 тисяч фото у Вікісховище.

Цьогоріч на конкурс можна було подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 92 тисячі об’єктів.

Журі вже незабаром оголосить ТОП–10 фото, що представлять Україну на міжнародному етапі.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x