Що готують у Щедрий вечір: страви, що мають бути на святковому столі

Що готують у Щедрий вечір: страви, що мають бути на святковому столі

У ніч із 13 на 14 січня відзначають Старий Новий рік (за старим стилем), а також у цей вечір господині готують Щедрий вечір із різноманітних страв. Що саме за традиціями повинно стояти на столі – читайте далі.

 

Щедрий вечір походить від кількості страв, які стоять на столі в кожній родині. Ця вечеря не є пісною, як на Святий Вечір, а навпаки – готується багато м’ясних та ситних страв. Таким чином, у надвечір’я Старого Нового року родина за столом дякує Богові за отримані дари і просить нових на увесь наступний рік.

Наддніпрянська Україна і Гуцульщина святкують Щедрий вечір як значне свято різдвяного циклу. Галицьке Поділля не святкує, бо Щедрий вечір у галичан – напередодні Водохреща, а саме – 18 січня, тоді як на Наддніпрянщині це – Голодна кутя.

Вважається, що чим більше страв буде на столі, тим благополучніше пройде рік. На святкову вечерю треба накрити на стіл красиву скатертину, прикрасити колосками, а на середину столу поставити кутю. Саме з цієї головної страви треба розпочинати трапезу.

 

Страви на Щедрий вечір

 1. Кутя
 2. М’ясні вироби (ковбаси, шинки)
 3. Холодець
 4. Млинці з м’ясом
 5. Вареники з картоплею чи сиром
 6. Кров’янка
 7. Потапці
 8. Верещака
 9. Голубці
 10. Риба (смажна або оселедець)
 11. Узвар
 12. Пампушки

Що символізують страви на столі у Щедрий вечір

Кутя – варена пшениця з медом і маком є актом жертви Богові. Мак – символ мучеництва, невинно пролитої крові. Мед – символ чистоти, Божого слова.

Голубці – голуб – символ Божої любові, символ Святого Духа, символ краси і сили, отриманої від Сотворителя.

Риба – у ранньому християнстві риба була прийнята як символ Христа багатьма Отцями Церкви. Три переплетені риби або три риби з однією головою символізують Трійцю.

Вареники – символізують достаток. Місце людини Господь призначив у Царстві Божому, де вона відчуває себе добре «як вареник у маслі».

Млинці – символ Сонця. Новим Сонцем для християн став Ісус Христос.

Узвар – представляє життя, яке надається кожній людині. Свята вода є символом очищення тіла і душі.

Пампушки – святі на небі, які повірили в Ісуса й отримали вічне життя. Їх мільйони, і кожна людина, зокрема християнин, покликаний до того солодкого, повноцінного, вічного життя.

 

За інформацією 24 каналу

 

 

 

 

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x