До найближчого засідання сесії потрібно зробити ревізію обласних програм, – Анатолій Підгорний

До найближчого засідання сесії потрібно зробити ревізію обласних програм, – Анатолій Підгорний

Із понад 90 обласних програм у 51 збіг термін дії. Деякі з них не наповнені реальним змістом, тож просто продовжити їх немає сенсу. Така ситуація стосується і сфери охорони здоров’я: термін дії збіг у 7 з 10 програм. Потрібно проаналізувати їхню актуальність, можливо, навіть укрупнити за галузями, непотрібні – зняти з контролю і за потреби розробити нові.

Про це заявив голова обласної ради Анатолій Підгорний під час робочої наради із керівниками обласних закладів охорони здоров’я, очільником управління охорони здоров’я Олегом Найданом та заступницею голови ОДА Ларисою Кошовою.

Особливу увагу потрібно звернути на ті програми, що спрямовані на надання громадянам якісних послуг, особливо у сфері охорони здоров’я. Як приклад можу навести обласну програму трансплантації, завдяки якій лікарі рятують життя черкащанам. Нам не потрібні програми, що існують лише на папері, прокоментував Анатолій Підгорний.

Голова ради звернувся до заступниці голови ОДА Лариси Кошової та очільника управління охорони здоров’я Олега Найдана надати свої пропозиції щодо закриття деяких програм, або їхнього оновлення та написання нових.

Директор обласного онкодиспансеру  Віктор Парамонов зауважив, що з актуалізацією обласних програм не можна зволікати, адже також потрібно вносити зміни і до програми «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові» на 2019–2023 роки.

– За останні 5 років у сфері охорони здоров’я, зокрема що стосується трансплантації, зроблено чимало. Ми спромоглися залучити кошти не лише обласного бюджету, а й із державного. Для порівняння: якщо першому хворому робили трансплантацію абсолютно без державної підтримки, то зараз, на кожну гривню з обласного бюджету маємо практично три гривні із державного. На сьогодні видатки державного бюджету на реалізацію пілотного проєкту із розвитку трансплантації збільшили до понад 500 мільйонів гривень, а минулого року було лише 112 млн грн (30 млн грн із них отримав онкодиспансер). Ще наприкінці року по проєкту нам надійшло авансом 19 млн грн, цього вистачить для лікування 25 пацієнтів, – зазначив очільник онкодиспансеру.

Віктор Парамонов окреслив основні напрямки розвитку трансплантації цього року. Зокрема йдеться про неродинну трансплантацію, використовуючи світовий реєстр донорів кісткового мозку. Ще однією ціллю у 2021-у році є трансплантація онкологічному хворому. Така операція не виліковує, проте є можливість розпочати альтернативну високодозову хімієтерапію. Це зовсім новий напрямок для України взагалі.

– Обласна рада має підтримувати ті галузі та заклади, які перш за все направлені на надання якісних послуг для жителів області. Для цього потрібно, що депутати свідомо віддавали свій голос і чітко розуміли що відбувається в тій чи тій галузі. Оскільки в цій раді багато нових облич,  то пропонуватиму дещо змінити формат роботи в постійних комісіях. Наполягатиму, щоб прийняттю рішення передували зустрічі депутатів з керівниками профільних комунальних закладів, виїзди на місце тощо, – зауважив очільник обласної ради.

За словами Анатолія Підгорного, надалі продовжуватимуть проводити робочі наради з керівниками обласних закладів у сфері охорони здоров’я, щоб окреслити конкретні вектори роботи ради.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної ради

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x