У Черкасах відзначили День Соборності України

У Черкасах відзначили День Соборності України

  Черкаська область відзначила чергову річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня. Представники обласної та міської влади, військові та освітяни вшанували пам’ять тих, хто боровся за незалежність та соборність України. В їхню честь поклали квіти до пам’ятника «Борцям за волю України». Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.

ЗУНР і УНР були принципово різними державами.  До влади у ЗУНР прийшли амбітні і принципові прагматики, які бачили єдину мету – створення самостійної української держави. Натомість в УНР керували соціал-демократи, які воліли не вбачати зовнішніх загроз. На їхню думку, майбутнє України повинно бути у федерації з російським та іншими народами, які обрали соціалістичний шлях.

Тому сьогодні, в умовах довготривалої зовнішньої агресії, інших загроз і викликів, проголошення Акту Злуки є прикладом відданості політичних лідерів в українській справі, їхньої здатності поступатися власними амбіціями і політичними переконаннями заради втілення багатовікової мрії українського народу – створення української незалежної держави.

До пам’ятної дати Український інститут національної пам’яті пропонує низку цікавинок:

 – Нова виставка «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір». Її електронний варіант вже у вільному доступі за лінком: https://cutt.ly/njJsFT8

 – 14 тематичних банерів показують, що революційні події сто років тому мали загальноукраїнський характер: на сході й заході, півночі та півдні – скрізь в Україні відбулося національне пробудження, почалося державотворення. Вуличний варіант виставки відкриємо у Києві після зняття обмежень, пов’язаних із локдауном.

 – Заглибитися в історію про те, які події відбувалися 100 років тому в різних регіонах країни та як там відроджувалося свято Соборності, можна, подивившись онлайн-зустріч «Україна соборна»: https://cutt.ly/djJdn7w

 – Історична довідка та інші тематичні матеріали до Дня Соборності тут: https://cutt.ly/BjJdIyT
Архівні фото проголошення Акту Злуки 102 роки тому: https://cutt.ly/ejJdSfN

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x