У Черкасах презентували зміни до генерального плану міста

У Черкасах презентували зміни до генерального плану міста

У міському Будинку культури ім. І. Кулика представники департаменту архітектури та містобудування презентували депутатам міськради і громадськості зміни до генерального плану м. Черкаси. Актуалізація виконана ТОВ «Інститут Харківпроект». Про це інформують у Черкаській міській раді.

 

Нині в місті діє генеральний план, затверджений ще 2011 року. За словами директора департаменту архітектури та містобудування Артура Савіна, цей документ містив багато позитивних змін для черкасців, приміром, винесення залізниці і промислових зон за межі міста, які так і не були реалізовані.

«Проте основною проблемою Генплану 2011 року є не врахування інтересів землекористувачів. У нашому департаменті є вже більше 700 заяв від жителів міста на актуалізацію містобудівних намірів. За минулої каденції міської ради актуалізація генплану не була ухвалена, переважно, через політичні мотиви.

Оновлення Генерального плану із затвердженням меж міста дасть можливість отримувати найбільш повну інформацію про належність територій до відповідних функціональних зон і підвищить швидкість та ефективність прийняття рішення про віднесення територій та земельних ділянок до інвестиційно-привабливих, дасть можливість розробити необхідну землевпорядну документацію, скоротить терміни видачі дозвільних документів та містобудівних умов», − наголосив Артур Савін.

За словами архітекторів, актуалізація Генплану допоможе привести його у відповідність до прав землекористувачів. Також зміни містять низку цікавих і важливих моментів: можливість розвитку черкаського аеропорту, виділення ділянок для учасників АТО за рахунок території «садів», будівництво 5 локальних очисних споруд для зливової каналізації та ін.

Під час презентації від депутатів та представників громадськості лунало багато запитань та побажань. Зокрема, пропонувалося збільшити кількість зелених насаджень і парків, обмежити забудову на березі Дніпра та в історичній частині міста, збільшити кількість парковок для автомобілів. Артур Савін зазначив, що деякі з цих побажань вже враховані в змінах до Генплану. Усі інші спірні моменти та ініціативи можуть бути враховані у спеціальному документі – детальному плані забудови. Проект містобудівної документації, який пропонується на затвердження депутатам Черкаської міськради, вже пройшов комплексну архітектурно-містобудівну експертизу.

Як наголошували депутати, присутні на презентації, міській раді необхідно проголосувати за ці зміни до Генплану. Проте цей документ потребує подальшого доопрацювання.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x