У Черкаському національному обговорили розвиток та перспективи соціологічної науки

У Черкаському національному обговорили розвиток та перспективи соціологічної науки

У Черкаському національному університеті відбувся круглий стіл з питань розширення напрямів діяльності та залучення до науково-дослідних програм науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Учасники – члени правління Українського дослідницького соціального консорціуму (УДСК): Анатолій Кінах, президент Українського союзу промисловців і підприємців та Олександр Білецький, президент ВГО «Європейський рух в Україні», а також експерти Центру аналітичних досліджень «Прагма» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

 

«Прагма» – учасник Українського дослідницького соціального консорціуму (УДСК). УДСК — всеукраїнська незалежна науково-дослідницька та навчально-практична інфраструктура. Її діяльність полягає у проведенні опитувань, що вимірюють соціальні настрої, настанови та поведінку; створенні бази для широкого залучення фахівців − докторантів, аспірантів, студентів для проведення соціально-політичних обстежень (як емпіричних, так і теоретичних) актуальних проблем українського суспільства; залучення науковців до реалізації конкретних науково-дослідних програм; розширенні напрямів діяльності науково-дослідних частин закладів вищої освіти; створенні відповідних умов аспірантам та докторантам для організації і проведення соціально-політичних досліджень, як у межах власних наукових проєктів, так і проєктів консорціуму; забезпечення навчальної, навчально-виробничої практики для студентів, зацікавлених факультетів закладів вищої освіти; організація взаємодії між підрозділами (факультетами) ЗВО України та інших країн у реалізації спільних дослідницьких проєктів тощо.

 

− Я бував в університеті раніше, але те, що побачив сьогодні, мене досить приємно вразило. Будучи тут, дізнався, що навчальний заклад займає досить високі рейтинги серед ЗВО України і це відбувається в умовах конкуренції. Тож саме тут ми проводимо робочі заходи з підготовки розширеного засідання Українського дослідницького соціального консорціуму, яке відбудеться 10 лютого в Києві. Навколо нього об’єдналися десятки національних університетів нашої держави, − зазначив Анатолій Кінах. − Нам необхідно формувати стратегію розвитку України як сучасної демократичної конкурентноспроможної держави, займатися вивченням громадської думки, діалогом держави з громадянським суспільством, питаннями, що стосуються підготовки фахівців, міжнародного досвіду, гідної інтеграції в світовий політичний та економічний простір. Це все без наукового супроводу, без системного інтелекту досягнути неможливо. Результати сьогоднішнього круглого столу в національному університеті ми зафіксуємо на засіданні правління Українського дослідницького консорціуму і я впевнений, що лише коли держава, влада, суспільство об’єднують свої зусилля, тоді рішення відповідатимуть і національним інтересам України, і тим законам, які необхідно виконувати. Нині необхідно вивчати суспільну думку, дуже важливо, щоб влада на всіх рівнях чітко знала резонансні проблеми, що турбують людей і на цій основі мала чітку діагностику реального стану справ в державі.

 

 

Центру аналітичних досліджень «Прагма» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького успішно функціонує із 2017 року. Тут проводять дослідження соціально-економічні, екологічні, політичні та інші.

 

 

− Створення цього Центру себе повністю виправдало, воно приносить користь суспільству, є запит на роботу наших фахівців і є відповідний зиск університету від цього. Крім усього, це практика під час навчання, − зазначає ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко. − Ми працюємо на запити, і якщо йдеться про політичні дослідження, то як правило це закритий запит. Ми можемо говорити про загальні тенденції, загальні настрої людей, це дає можливість визначити проблеми, що найбільше турбують населення. Тому на сьогодні варто робити акцент на аналітику, щоб дати відповіді на найпоширеніші запитання.

Основна мета діяльності Центру – проведення різного роду досліджень відповідно для допомоги органам місцевого самоврядування, органам влади в реалізації чи напрацювання тої чи іншої політики в певній галузі.

− Зараз перед нами відкривається нове поле діяльності, адже після місцевих виборів суттєво оновився депутатський корпус, і ми маючи в нашому університеті магістратуру з публічного управління та адміністрування можемо спілкуватися з представниками місцевого самоврядування та розуміти їхні потреби. Тому ми розробити авторську програму підвищення кваліфікації, яка охоплює інформацію і нормативно-правового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, і що стосується вузьких спеціалізованих напрямків, − розповідає Олександра Дем’яненко, кандидат політичних наук, експертка Центру. − Сучасний університет не може займатися лише теоретичною діяльністю, суттєвою складовою і вимогою часу є й практична діяльність. Тому безпосередньо виникла ідея створення центру аналітичних досліджень із метою залучення студентів до зовсім інших видів робіт, розробки нових навчальних програм.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x