Кирило Тимошенко розповів про плани «Великого будівництва» на 2021 рік

Кирило Тимошенко розповів про плани «Великого будівництва» на 2021 рік

Заступник голови Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко розповів про плани проєкту на форумі «Україна 30» 22 лютого.

За його словами, програма президента України «Велике будівництво» у 2021 році бере курс на довгострокові інвестиції в інфраструктуру. Цьогоріч проєкт розширений на такі напрями: доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг, розбудова регіональних авіахабів, створення державного авіаперевізника, розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів, ремонт і розбудова доріг та соціальної інфраструктури.

Також у 2021 році стартує проєкт «Велика реставрація» культурних пам’яток України. У планах до 2024 року – реставрувати 150 об’єктів по всій країні.

– У цьому році важливо не лише витрачати державні кошти чи фінанси Дорожнього фонду, ми плануємо залучати закордонні інвестиції – це і кредитні кошти, і фондові ринки. Хочу зробити акцент, що ми шукаємо шляхи, як збільшити інфраструктурні інвестиції в Україну – і це буде зроблено вже цього року, – наголосив Тимошенко.

Як зазначив Кирило Тимошенко, нова державна політика у сфері житлового забезпечення реалізовуватиметься через компанію «Укрфінжитло». Іпотека буде доступна на умовах фіксованої ставки 7%, терміном до 30 років із першим внеском 20%. Також передбачено використання інструменту фінансового лізингу на умовах нульового першого внеску та під 5%. Пріоритетними групами для участі у лізинговій програмі стануть: військові, медики, педагоги, поліцейські, незахищені верстви населення, внутрішньо переміщені особи.

Заступник голови Офісу Президента також розповів про плани щодо розбудови мережі регіональних авіахабів та створення державного авіаперевізника. У найближчі роки планується будівництво і оновлення аеропортів Ужгорода, Полтави, Чернівців, Кривого Рогу, Житомиру, Вінниці, Херсона, Миколаєва, загалом 16 міст. Зокрема, очікується, що ПДВ на внутрішні авіаперевезення буде скасоване.

– Скасування ПДВ – це важлива тема, адже це допоможе розвиватися українським авіакомпаніям, не тільки державним, а і приватним, і це буде поштовх щодо регіональних рейсів по всій країні, – наголосив координатор програми «Велике будівництво».

Щодо розбудови соціальної інфраструктури, то завдання на цей рік такі: школи – 95, садочки – 70, стадіони – 80, басейни – 29, приймальні відділення – 177 об’єктів.

Також у планах «Великого будівництва» на 2021 рік – вийти на черговий рекорд, збудувавши і оновивши 6500 км доріг та 245 штучних споруд.

Заступник голови ОП повідомив, що цьогоріч буде пришвидшена робота із створення «Малого Карпатського кола».

– Цей проєкт має на меті створення комфортних доріг, що з’єднають туристичні центри трьох західних областей – Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської. У результаті, вже існуючі гірськолижні курорти регіону будуть з’єднані з новими (у Славську та Боржаві), будівництво яких розпочнеться в 2021 році. Очікується, що завдяки оновленим напрямкам час у дорозі між курортами триватиме близько 30 хвилин, – додав Кирило Тимошенко.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x