Нова звичка з «Новою Добою»

Нова звичка з «Новою Добою»

Читання знімає стрес, покращує пам’ять, збільшує словниковий запас та має ще багато переваг. Далеко не кожен щодня сідає за книжку, а дарма. Виділити на читання від 20 до 30 хвилин реально. Тому пропонуємо кілька вагомих переваг щоденного читання.

 

Уповільнюється старіння мозку

Згідно з дослідженням учених з Університету Клівленда, якщо ви не читаєте зараз, з великою ймовірністю втратите пам’ять у старості. Без регулярної активності нейронні зв’язки в мозку послаблюються – ви починаєте повільніше міркувати та гірше думати. Книги та статті тренують мозок, а також допомагають цього уникнути. Крім того, щоденне читання не дає розвинутися деменції і хворобі Альцгеймера.

 

Розслабляєтеся

Цікава історія або захоплююча наукова стаття допомагають хоча б на якийсь час забути про складний день на роботі, труднощі в особистому житті або інші проблеми. Вчені з Сассекса довели: читання – найкращий спосіб швидко впоратися зі стресом. Усього 6 хвилин в компанії гарної книги знижують напругу на 68%: ритм серця сповільнюється, а м’язи розслабляються.

 

Розширюєте словниковий запас

Під час читання активізується ліва скронева частка головного мозку. Вона відповідає за сприйнятливість до мов. Так що чим більше якісної літератури ви читаєте, тим грамотнішими стаєте.

До того ж читання збільшує словниковий запас. Нові слова з книг ви мимоволі будете використовувати під час повсякденних розмов.

 

Почнете думати швидше

Чим частіше ви берете до рук книгу або журнал, тим швидше інформація відкладається в мозку, а пам’ять покращується. Читання зміцнює старі зв’язки між нейронами та створює нові. Відбувається це через те, що деталей в книзі багато: історія кожного персонажа, їхня мотивація, основна та додаткові сюжетні лінії – все це потрібно запам’ятати.

 

Навчитеся аналізувати та фокусуватися

Під час читання ви не просто поглинаєте інформацію, але ще й оцінюєте її. Сподобалася вам історія чи ні, хороший стиль у автора або не дуже, адекватно або дивно з’являлися нові персонажі. Вдумливе читання розвиває аналітичні здібності.

Уміння мислити критично знадобиться у реальному житті, наприклад щоб ухвалити рішення у складній ситуації або закінчити непростий проєкт на роботі чи навчанні.

Читання також допомагає навчитися концентруватися. Щоб прочитати роман, потрібно зосередитися на одній історії і направляти всю свою увагу до книги. Цей навик відмінно згодиться в професійному житті: не будете відволікатися на дрібниці і почнете швидше справлятися із завданнями.

 

Поліпшите сон

Перед сном потрібно розслабитися та забути про складний день. Зробити це допомагають щоденні заспокійливі ритуали. Одним із них може бути читання. Книга перед сном допомагає зібратися і зупинити потік непотрібних роздумів і спогадів.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x