У Черкасах стартує безкоштовний курс із підприємництва для військовослужбовців

У Черкасах стартує безкоштовний курс із підприємництва для військовослужбовців

Безкоштовний курс «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу» реалізують у рамках проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему (NUPASS)» спільно з Черкаським державним технологічним університетом.

Відкриття проєкту відбулося сьогодні, 25 лютого, в Черкаському державному технологічному університеті.

Безкоштовний курс створено для ветеранів силових структур, військовослужбовців ЗСУ, учасників бойових дій і членів їхніх родин, а також – членів родин загиблих військовиків. «Основи підприємництва» допоможуть набути практичних навичок і компетенції для написання бізнес-плану й відкриття власного бізнесу.

Відповідно до грантової угоди Міжнародного фонду соціальної адаптації й ГО «МЕЖА.ЮА», проєкт повністю фінансує влада Норвегії.

Як повідомив президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, для групи з 25 осіб на три місяці передбачено 240 тисяч гривень, вартість навчання одного слухача – близько 9,6 тис. грн. За його словами, цієї суми цілком достатньо для достойної оплати викладачам.

– Учасники курсу – це дорослі люди, які мають практичний досвід роботи і служби. Викладачі програми є не просто лекторами, але й партнерами для військовиків. Як правило, до викладання залучають додаткових спеціалістів – тих, хто має практичний досвід роботи, приміром, у консалтингових центрах, у тренінгових компаніях і бізнесі. В учасники ж із багатьох кандидатів відбирають тих, хто по-справжньому мотивований і готовий пройти такий інтенсивний курс, хоче зробити щось справді важливе й відкрити власну успішну справу, – розповідає Володимир Рубцов.

Президент Міжнародного фонду соціальної адаптації зауважив, що організатори проєкту розраховують на місцеву підтримку – влади, центрів зайнятості, фондів, підприємців й університету.

– Завдяки потенціалу ЧДТУ як освітньо-культурного осередку ми на належному рівні зможемо реалізувати програму, – зазначив Рубцов.

Як зазначає ректор ЧДТУ Олег Григор, представники університету дізналися про норвезький проєкт і самі проявили ініціативу впровадження програми на базі навчального закладу.

– Для ЧДТУ таке співробітництво – справді історична віха. Ми стаємо активними учасниками адаптації воїнів АТО до мирного життя. Завдання нашого вишу – здійснити курсову підготовку, що допоможе військовослужбовцям правильно діяти й ухвалювати рішення при відкритті власної справи. Дипломи, що отримають учасники, нададуть їм відповідний статус у суспільстві, – зазначив Олег Григор.

За словами представника ГО «МЕЖА.ЮА» Олександра Тимошенка, з 2003 року (відколи почав працювати Фонд соціальної адаптації) курси з підприємництва реалізовують у багатьох містах в Україні, на сьогодні їх 17.

– На Черкащині програму впроваджують уперше цьогоріч – у Черкаському державному технологічному університеті та в Уманському національному університеті садівництва. Громадська організація «МЕЖА.ЮА» у рамках проєкту надає допомогу учасникам у соціальній адаптації, правовій адаптації, здійснює супровід і сприяє в працевлаштуванні та організації власного бізнесу. Серед завдань організації – допомага в комунікації учасників бойових дій із навчальними закладами, проходженні практики, підготовці тестів, а також організації екскурсій на успішні підприємства, – зазначив пан Олександр.

Як повідомив Олександр Тимошенко, до конструктиву вже залучено понад 40 абітурієнтів, з якими зараз проводять заключне тестування і готові до праці.

Завідувачка кафедри соціального забезпечення Інна Журба розповіла, що ЧДТУ як партнер проєкту «Норвегія–Україна» виконує роль підготовки й навчання. До роботи залучені викладачі університету, які мають практичне застосування своїх знань. Вони навчатимуть слухачів проєкту відкриття власної справи, написання бізнес-плану і впровадження його в життя.

– Проєкт повністю фінансує влада Норвегії. Він покликаний допомогти людям, які присвятили життя службі чи брали участь у бойових діях, інтегрувалися й соціалізувалися в мирному житті, – зауважила Інна Журба.

Підприємницький курс триватиме три місяці. Навчання відбуватиметься в Черкаському державному технологічному університеті й охоплює 8 дисциплін, навчальну й виробничу практику, консультації та кваліфікаційний іспит – захист бізнес-плану.

За цей час учасники зможуть навчитися шукати й генерувати ідеї; писати унікальний бізнес-план, привабливий для інвесторів; дізнатися про мотивацію персоналу, випуск та промоцію продукту; пошук фінансування, а також розробку і просування власного сайту.

При успішному закінченні курсу випускники отримають три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка, спільний сертифікат університету NORD і ЧДТУ та спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

Учасник програми «Основи підпримництва» Алі Хамідулін розповів, що до курсу долучилися бойові побратими – хлопці, яких він знає з часів участі в АТО. Тому й сам не хотів залишатися осторонь.

– Раніше я працював в Центрі охорони здоров’я державної кримінальної виконавчої служби України. Коли «хутірську зону» закрили, зостався без роботи. Я середній медичний працівник, але зарплата на ринку праці мене не влаштовує, тому вирішив шукати нових можливостей – щоб мати достойний заробіток. Думаю, що зможу реалізувати ідею в бізнесі, пов’язану з виробництвом харчових продуктів, – говорить Алі.

 

Читайте також: нещодавно студенти ЧДТУ взяли участь у перегонах Wonder Rally

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x