Про пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Про пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Як повідомляє начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Валентина Литвинович, на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває понад 56 тисяч черкащан, які мають право на ті чи інші пільги.  В середньому 12 тисяч домогосподарств щомісячно отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Загалом за 2020 рік нараховано та виплачено пільг на ЖКП на загальну суму 106 579 749,45 грн., з них 81 241 634,10 грн. громадяни отримали у безготівковій формі, а 25 192 298,26 грн. – готівкою. За січень, лютий 2021 року пільги на ЖКП уже нараховано на загальну суму 24 790 787,99 грн.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг передбачено законами України для окремих категорій громадян (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, «чорнобильці», ветерани військової служби, діти війни тощо). При цьому знижка плати за послуги встановлена на рівні від 25% до 100% залежно від категорії пільговика.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» пільги на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачам у грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Механізм надання пільг населенню у грошовій формі, запроваджений у 2019 році, передбачає розрахунок розміру пільги за соціальними нормативами незалежно від фактичного споживання послуг.

При цьому діють дві моделі грошової форми надання пільг:

– безготівкова – сума пільги зараховуються на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» (на персональний обліковий запис одержувача пільги), звідки перераховується банком надавачам послуг (за визначеною послідовністю) на підставі їхніх даних про нараховані платежі;

­- готівкова – сума пільги перераховується щомісячно безпосередньо на особистий рахунок одержувача пільги в одному з уповноважених банків або виплачується йому через поштове відділення.

Готівкова форма отримання пільг дозволяє одержувачу самостійно визначати черговість та суми оплати послуг, що важливо в умовах виникнення ситуації, коли пільговик не погоджується з нарахованими підприємством сумами.

Крім того, у разі споживання житлово-комунальних послуг в обсягах менших ніж соціальні нормативи, зекономлені кошти пільговики можуть використовувати на власний розсуд, у тому числі для оплати послуг у інший розрахунковий місяць, коли споживання збільшується у зв’язку, зокрема, з погодними умовами.

Безготівкова форма отримання пільг передбачає можливість отримання зекономлених коштів лише один раз на рік, після закінчення опалювального сезону.

Для отримання пільг у готівковій формі черкащанам необхідно звернутися до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307) з відповідною заявою, у якій зазначити реквізити банківського рахунку, куди буде перераховуватися сума пільги.

За інформацією Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради

Читайте також: Як повернути гроші в разі повернення товару або помилкового перерахування?

Подібні публікації

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x