Студенти ЧНУ охороняють підсніжники в Холодному Яру

Студенти ЧНУ охороняють підсніжники в Холодному Яру

У Холодному Яру розпочався сезон квітування підсніжника складчастого. Директор ННІ природничих та аграрних наук у ЧНУ ім. Б. Хмельницького Максим Гаврилюк розповів, що минулої суботи долучився до охорони рідкісних квітів.

Разом із ним охорону підсніжників забезпечили випускники-екологи ЧНУ ім. Б. Хмельницького, які раніше приїздили сюди як студенти. Далі долучаються теперішні студенти й викладачі вишу та інші небайдужі.

Максим Гаврилюк зазначив, що вже 20-й сезон долучається до охорони унікального місця зростання підсніжників.

– Двадцятий рік! Навіть важко самому в це повірити. Двадцятий рік волонтери вимушені знову рятувати ситуацію. Про що говорить ця цифра? Про те, що державні структури не здатні забезпечити виконання своїх функцій. Який вихід? Він є – це створення Національного природного парку «Холодний Яр», який мав би охороняти біорізноманіття, а також розвивати туризм, – говорить Гаврилюк.

Як зауважує директор ННІ природничих та аграрних наук, знову і знову знаходяться ті, хто розповідає, що треба порадитись із місцевими жителями й добре поміркувати, чи варто створювати нацпарк. Хоча погодження Держлісагентства вже є, межі узгоджені, тож потрібна лише політична воля.

Волонтерська акція з охорони підсніжників у Холодному Яру триватиме ще кілька тижнів.

Можна особисто долучитись до охорони. Якщо маєте автомобіль або мікроавтобус – допоможіть із підвезенням учасників охорони, адже цього року через карантин студенти не ночуватимуть у селі, а їздитимуть щодня. Крім цукерок та печива, студентам також можна передати талони на паливо.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x